Home » Uzaklastirma » Ransomware Tehdit Nasıl Kaldırılır Grod

Ransomware Tehdit Nasıl Kaldırılır Grod

Ransomware Nasıl Kaldırılır ?]

Okuyucular son zamanlarda bilgisayarlarını önyükleme de görüntülenen aşağıdaki iletiyi bildirmeye başladı:

Dikkat!
Merak etmeyin, tüm dosyalarınızı iade edebilirsiniz!
Fotoğraflar, veritabanları, belgeler ve diğer önemli gibi tüm dosyalarınız en güçlü şifreleme ve benzersiz anahtarla şifrelenir.
Dosyaları kurtarmanın tek yöntemi şifre çözme aracını ve sizin için benzersiz bir anahtar satın almaktır.
Bu yazılım tüm şifrelenmiş dosyalarışifresini olacaktır.
Ne garantivar?
Şifreli dosyanızdan birini bilgisayarınızdan gönderebilirsiniz ve biz de şifrenizi ücretsiz olarak çözeriz.
Ama biz ücretsiz sadece 1 dosya şifresini çözebilirsiniz. Dosya değerli bilgiler içermemelidir.
Videoya genel bakış şifre sini çözebilirsiniz:
hxxps://we.tl/t-7YSRbcuaMa
Özel anahtar ve şifre çözme yazılımının fiyatı 980 $’dır.
İndirim% 50 ilk 72 saat bizimle irtibata geçerseniz kullanılabilir, sizin için fiyat 490 $ olduğunu.
Lütfen ödeme yapmadan verilerinizi geri yüklemeyeceğinize dikkat edin.
6 saatten fazla yanıt alamıyorsanız e-posta “Spam” veya “Önemsiz” klasörünüzü kontrol edin.
Bu yazılımı almak için e-postamıza yazmanız gerekir:
restorefiles@firemail.cc
Bizimle iletişime geçmek için e-posta adresini ayırın:
gorentos@bitmessage.ch
Kişisel kimliğiniz:]]
]


Grod
siber tehdidin bir başka çeşididir. Ransomware sinsilik ve incelik ile, sisteminize sızar. Ve, durulmaz, yolsuzluk ortaya çıkar. Araç, verilerinizi kilitlemek için RSA şifreleme algoritmasını kullanır. Evet, her dosyayı kilitler, sen bilgisayarında tutarsın. Resimler, müzik, videolar, arşivler, belgeler de buna dahildir. Her şey ransomware kontrolü altında düşüyor. Grod tehdit ‘ekler. groduzantısı, her dosyanın sonunda. Böylece, her şey üzerindeki kavrama katılaştırıcı, pc üzerinde var. Örnek olarak, ‘yes.jpg’adlı bir fotoğraf ‘yes.jpg’ olur. ]. Bu olduğunda, artık erişilemez. Açamazsın ya da kullanamazsın. Bunu değiştirmenin ve kontrolü yeniden kazanmanın tek yolu özel bir anahtarla. “Dosyaları kurtarmanın tek yöntemi şifre çözme aracını ve sizin için benzersiz bir anahtar satın almaktır.” Yardım şifre çözme anahtarı almak için, bir fidye ödemek zorunda. Sana 980 dolara mal olacak. Grod enfeksiyon, sizi ödemeye daha fazla ikna etmek için bir indirim sunar. “İndirim% 50 ilk 72 saat bizimle irtibata geçerseniz kullanılabilir, sizin için fiyat 490 $ olduğunu.” Buna kanmayın. Ransomware yalan bir ağ spin, ve bunun için düşmek umuyor. Uzmanların tavsiyelerini kabul et ve bu insanlara bir kuruş bile ödeme. Onlarla temasa geçme. Onlara hiç ulaşma. Uyumluluğun sorunlarınızı çözdüğünü iddia edebilirler, ancak durum böyle değil. Uyumluluk gitmek için bir yol değildir. Eğer boyun eğersen, kendini pişman olursun. Bunu yapma.

Nasıl enfekte oldum?

Grod tehdit işgal etmek için aldatma kullanır. Eski ama altın istilacı yöntemlere dönüşür. Ve her şeyden önce, dikkatsizliğinizden besler. Her zamanki maskaralıkları şunlardır. Sahte bir sistem veya program güncellemesi gibi davranmak. Gibi, Java veya Adobe Flash Player. Bozuk bağlantılar, siteler veya torrents arkasında gizlenen. Veya, ücretsiz ve spam e-postalar kullanarak. Bunlar en yaygın hileler arasındadır, Grod başvurabilirsiniz. Ve, her ne kadar, kendi seçim var gibi görünse de, tüm bu hileler ortak bir ihtiyacı paylaşmak. Dikkatli olursan ikisi de başarılı olamaz. Enfeksiyon senin dikkat dağıtıcı, acele ve saflık dayanır. Herhangi bir durum tespiti yapmaktan atlamamanız gerekiyor. Şansa güvenmek ve kaderini şansa bırakmak. Bunu yaparsanız, başarılı sızma ihtimalini arttırırsınız. O yüzden yapma! Mecbur etmeyin ama bunun yerine tam tersi bir yaklaşım benimsin. Daha dikkatli olmak için zaman ayırın. Tat dikkat uzun bir yol gidiyor unutmayın, ve sorunları bir ton kaydedebilirsiniz. Dikkat, enfeksiyonları sisteminizin dışında tutmanıza yardımcı olur. Ve dikkatsizlik Grod içeri doğru slithering yol açar. Doğru seçimi yap.

Remove Grod

] neden tehlikelidir?

Grod grev ler ve her şeyi kilitledikten sonra, size bir not bırakır. “_readme.txt”adında bir fidye notu. “Meraketme, tüm dosyalarınızı iade edebilirsiniz!” Arkasındaki siber suçlular, yanlış bir güvenlik duygusu küratörlük hedefliyoruz. Buna inanmayın. Dosyalarınızı şifreleyen insanlarla uğraşıyorsunuz. Serbest bırakıldıkları için para için sana şantaj yapmaya çalışan insanlar. Korkundan ve gullibility’den faydalanmalarına izin verme. Belirtildiği gibi, uyum, yolunuzu pişman etmekten başka bir şey getirmez. Kendine bir iyilik yap ve bu yolu izleme. Seçeneklerinizi inceleyelim mi? Diyelim ki, sen öde. Sonra ne olacak? Söz verilen şifre çözme anahtarını almak için bekliyorsunuz. Ama ya göndermezlerse? Ödeme tamamlandıktan sonra alacağına dair sana sıfır garanti verdiler. Tek aldığın onların sözüydü. Ve, siber fidyeciler pek insan, onların sözünü tutmak için güvenebilirsiniz. Sana kazık atmayı, paranı almayı ve sana hiçbir şey göndermeyi seçebilirler. Ve sana bir anahtar gönderseler bile, işe yaramaz hale gelebilir. Bu yanlış anahtar, dosyalarınızın kilidini açmak için başarısız olabilir. Bu insanlarla uğraşmak söz konusu olduğunda çok fazla değişken var. Hiç riske gir! Uyma. Zor bir karar ama doğru karar. Bunu vurgulamanın yeterli yolu yok. Uymak bir hatadır. Başarama.

Grod Kaldırma Talimatları

ADIM 1: Kötü Amaçlı Süreci Öldür

ADIM 2: Gizli Dosyaları Ortaya Çıkarın
]ADIM 3: Başlangıç Konumunu Bulun
]ADIM 4: KurtarGrod Şifrelenmiş Dosyalar

ADIM 1: Windows Görev Yöneticisi’ni kullanarak kötü amaçlı işlemi durdurma

 • CTRL+SHIFT+ESC tuşlarına aynı anda basarak görev Yöneticinizi açın
 • Fidye yazılımının işlemini bulun. Bunun genellikle rasgele oluşturulan bir dosya olduğunu unutmayın.
 • İşlemi öldürmeden önce, daha sonra başvurmak üzere metin belgesine adı yazın.

end-malicious-process

 • Grod şifreleme virüsüyle ilişkili şüpheli işlemleri bulun.
 • İşleme sağ tıklayın
 • Dosya Konumunu Aç
 • Son İşlem
 • Şüpheli dosyalarla dizinleri silin.
 • Bu sürecin gizleme ve tespit etmek çok zor olabileceğini unutmayın

ADIM 2: Gizli Dosyaları Ortaya Çıkarın

 • Herhangi bir klasörü açma
 • “Düzenle” düğmesine tıklayın
 • “Klasör ve Arama Seçenekleri”ni seçin
 • “Görünüm” sekmesini seçin
 • “Gizli dosyaları ve klasörleri göster” seçeneğini belirleyin
 • “Korumalı işletim sistemi dosyalarını gizle” denetiminin karşılanması
 • “Uygula” ve “Tamam” düğmesine tıklayın

ADIM 3: Grod şifreleme Virüs başlangıç konumunu bulma

 • İşletim sistemi yüklendikten sonra aynı anda Windows Logo Düğmesine ve R tuşuna basın.

win-plus-r

İşletim sisteminize bağlı olarak (x86 veya x64) şu:
]]Remove Grod ] veya]end-malicious-process] veya][]]]

 • ve ekran Adı silin: [RANDOM]

delete backgroundcontainer

 • Ardından gezgininizi açın ve şuna gidin:

%appdata% klasörünüze gidin ve yürütülebilir silenin.

Alternatif olarak virüsün yürütme noktasını iki kez kontrol etmek için msconfig windows programı kullanabilirsiniz. Lütfen, makinenizdeki adların rasgele oluşturulabileceğinden farklıolabileceğini , bu nedenle kötü amaçlı dosyaları tanımlamak için herhangi bir profesyonel tarayıcı çalıştırmanız gerektiğini unutmayın.

ADIM 4: Şifreli dosyalar nasıl kurtarılır?

 • Yöntem 1: İlk ve en iyi yöntem, sahip olduğunuz da ancak verilerinizi yeni bir yedeklemedengeri yüklemektir.

windows system restore

 • Yöntem 2: Dosya Kurtarma Yazılımı

– Genellikle ransomware bir dosyayı şifreler, önce bir kopyasını yapar, kopyayı şifreler ve sonra orijinalini siler. Bu nedenle, orijinal dosyalarınızdan bazılarını kurtarmak için dosya kurtarma yazılımı kullanmayı deneyebilirsiniz.

 • Yöntem 3: Gölge Ses Kopyaları – Son çare olarak, Gölge Ses Kopyalarıile dosyalarınızı geri yüklemeyi deneyebilirsiniz. Paketin Gölge Gezgini kısmını açın ve kurtarmak istediğiniz Sürücüyü seçin. Geri yüklemek istediğiniz herhangi bir dosyaya sağ tıklayın ve üzerine Dışa Aktar’ı tıklatın.
 • This article was published in Uzaklastirma. Bookmark the permalink for later reference by pressing CTRL+D on your keyboard.

  ↳ Grod virüsünü tespit etmek için Anti-Malware aracını indirin 
  Microsoft işletim sistemi ile uyumlu!

  • Virüs Yeniden Doğarsa Ne Yapabilirim? SpyHunter enfeksiyonu otomatik olarak kaldırabilirse, ücretsiz destek ekibine bir soru gönderin ve size yardımcı olacaktır.
  • SpyHunter, virüsten kurtulmak için önerilen kaldırma aracıdır, ancak isterseniz yalnızca tarayıcı ücretsizdir
   kötü amaçlı yazılımları otomatik olarak kaldırın, kötü amaçlı yazılım için Profesyonel Kaldırma aracını kaydettirmeniz gerekir.

  © 2021 virusukaldirma.com. All Rights Reserved. Kontakt. Disclaimer. Log in