Home » Uzaklastirma » Ransomware Tehdit Nasıl Kaldırılır 3v3r1s

Ransomware Tehdit Nasıl Kaldırılır 3v3r1s

Ransomware Nasıl Kaldırılır ?]

3v3r1s bir fidye yazılımı tehdidinin adıdır. Sisteminizi istila etmek için hile kullanır. Sonra, yol boyunca yolsuzluk yayılır. Araç dosyaları hedefler, bilgisayarınızda var ve onları kilitler. Onları kullanılamaz hale getirmek için güçlü şifreleme algoritmaları kullanır. Resimler, müzik, videolar, arşivler, belgeler. Hiçbir şey pençelerinden kaçamaz. Ransomware ‘ekler. 3v3r1s‘ uzantısı her birinin sonunda, kavrama katılaşmak için. ‘No.jpg’adında bir fotoğrafınız var. ‘no.jpg’ye dönüşür. ].’ Uzantı yerleştirildikten sonra dosyalarınıza erişmek imkansız hale gelir. Yeniden adlandırmayı veya taşımayı deneyebilirsiniz, ama bu beyhude direnebilir. Kontrolü tekrar ele geçirmenin tek yolu uymaktır. Vurduktan sonra enfeksiyon sana bir fidye notu bırakır. Şu anki durumunuzla ilgili bir açıklama içeriyor. Ve talepleri listeler. 3v3r1s aracı genellikle Bitcoins’te fidye ödemenizi bekler. Sonra, bir kez bunu, size bir şifre çözme anahtarı göndereceğiz vaat ediyor. Anahtarı uyguladıktan sonra, verilerinizin şifresini çözerek dosyalarınızı serbest hale sağlar. Buna kanmayın! Hiçbir şeye inanmayın, 3v3r1s vaat ediyor! Fidye yazılımının arkasındaki kişilerin veri kaçıran insanlar olduğunu unutmayın. Para kazanmak için sizi gasp eden insanlar. Sözlerini yerine getirmek için kendilerine pek güvenilmez. Zamanınızı, enerjinizi ve kaynaklarınızı onlarla uğraşarak boşa harcamayın.

Nasıl enfekte oldum?

3v3r1s sıkışıp kaldığınızı nasıl hayal esiniz? Programlar, fark edilmeden içeri sızmak için her türlü hile ve incelik kullanmak gibi. Ama ikisinin de girişimleri sensiz başarılı olamaz. Siber tehdidin başarılı bir şekilde sızması için anahtar malzemeyi sağlıyorsun. Dikkatsizlik. Enfeksiyon onu besler. Acele etmen ve gullibility’ye teslim etmen gerekiyor. Rüzgara karşı tedbirli olmak ve kaderini şansa bırakmak için. Mecbur etme! Ters yöne git ve her zaman dikkatli ol. Hatta biraz ekstra dikkat sayısız sorunları kaydedebilirsiniz. Bunların eksikliği üzerinde dikkatli seçin ve gelecekteki kendini şükran kazanmak. Enfeksiyonun olağan maskaralıkları şunlardır: Bozuk bağlantıları, siteleri veya torrent’leri kullanabilir. Veya, ücretsiz, sahte güncellemeler ve spam e-postalar. 3V3r1s onun kol kadar pek çok hile vardır. Ne olursa olsun hangi yöntem, o döner, ayrıntılı olmayı unutmayın. Dikkat uzun bir yol gidiyor.

Remove 3v3r1s

] neden tehlikelidir?

İşte bu yüzden [‘in taleplerine uymamalısınız. Uymayı seçerseniz, bunu izleyen birkaç olası sonuç vardır. Onları inceleyelim, olur mu? De ki, fidyeyi sen ödüyorsun. Ne o zaman? Gaspçıların söz verdiği şifre çözme anahtarını almayı bekliyorsun. Ama ya yapmazsan? Bu insanların sana göndermeme ihtimali çok yüksek. Hiçbir şey onları sözüne bağlı tutmuyor. Böylece, anlaşmanın kendilerine düşen kısmını atabilirler, paranı alabilirler ve sana hiçbir şey gönderemezler. Ya da sana işe yaramaz bir anahtar gönderemezler. Evet, bunun olduğu biliniyor. Fidyeyi ödersin, sonra bir anahtar alırsın ama yanlış anahtardır. Yani şifrelemeye yardımcı olmuyor. Ama şöyle bir şey var. Doğru anahtarı bulup verilerinizin şifresini çözseniz bile sevinmeyin. Bir düşün. Şifrelemeyi kaldırmak için para ödedin. Seni şifrelemeye zorlayan enfeksiyon hala duruyor. Fidye, ödediğiniz tehditten kurtulmaz. Sadece.’. 3v3r1s‘ uzantısı. Ransomware hala PC’nizde pusuda, tekrar grev hazır. Peki, dosyalarınızı kilitlemesini ne engelleyecek? Cevap ‘hiçbir şey.’ Riske atmayın. Ödememe kararını zor ama akıllıca alın. Uyumluluk gitmek için bir yol değildir. Sorunlarınızı çözmez, sadece onlara ekler.

3v3r1s Kaldırma Talimatları

ADIM 1: Kötü Amaçlı Süreci Öldür

ADIM 2: Gizli Dosyaları Ortaya Çıkarın
]ADIM 3: Başlangıç Konumunu Bulun
]ADIM 4: Kurtar3v3r1s Şifrelenmiş Dosyalar

ADIM 1: Windows Görev Yöneticisi’ni kullanarak kötü amaçlı işlemi durdurma

 • CTRL+SHIFT+ESC tuşlarına aynı anda basarak görev Yöneticinizi açın
 • Fidye yazılımının işlemini bulun. Bunun genellikle rasgele oluşturulan bir dosya olduğunu unutmayın.
 • İşlemi öldürmeden önce, daha sonra başvurmak üzere metin belgesine adı yazın.

end-malicious-process

 • 3v3r1s şifreleme virüsüyle ilişkili şüpheli işlemleri bulun.
 • İşleme sağ tıklayın
 • Dosya Konumunu Aç
 • Son İşlem
 • Şüpheli dosyalarla dizinleri silin.
 • Bu sürecin gizleme ve tespit etmek çok zor olabileceğini unutmayın

ADIM 2: Gizli Dosyaları Ortaya Çıkarın

 • Herhangi bir klasörü açma
 • “Düzenle” düğmesine tıklayın
 • “Klasör ve Arama Seçenekleri”ni seçin
 • “Görünüm” sekmesini seçin
 • “Gizli dosyaları ve klasörleri göster” seçeneğini belirleyin
 • “Korumalı işletim sistemi dosyalarını gizle” denetiminin karşılanması
 • “Uygula” ve “Tamam” düğmesine tıklayın

ADIM 3: 3v3r1s şifreleme Virüs başlangıç konumunu bulma

 • İşletim sistemi yüklendikten sonra aynı anda Windows Logo Düğmesine ve R tuşuna basın.

win-plus-r

İşletim sisteminize bağlı olarak (x86 veya x64) şu yola gidin:]]]Remove 3v3r1s ] veya]end-malicious-process] veya][][]]

  ]
 • ve ekran Adı silin: [RANDOM]

delete backgroundcontainer

 • Ardından gezgininizi açın ve şuna gidin:

%appdata% klasörünüze gidin ve yürütülebilir dosyayı silin.

Alternatif olarak virüsün yürütme noktasını iki kez kontrol etmek için msconfig windows programı kullanabilirsiniz. Lütfen, makinenizdeki adların rasgele oluşturulabileceğinden farklıolabileceğini , bu nedenle kötü amaçlı dosyaları tanımlamak için herhangi bir profesyonel tarayıcı çalıştırmanız gerektiğini unutmayın.

ADIM 4: Şifreli dosyalar nasıl kurtarılır?

 • Yöntem 1: İlk ve en iyi yöntem, sahip olduğunuz da ancak verilerinizi yeni bir yedeklemedengeri yüklemektir.

windows system restore

 • Yöntem 2: Dosya Kurtarma Yazılımı – Genellikle ransomware bir dosyayı şifreler, önce bir kopyasını yapar, kopyayı şifreler ve sonra orijinalini siler. Bu nedenle, orijinal dosyalarınızdan bazılarını kurtarmak için dosya kurtarma yazılımı kullanmayı deneyebilirsiniz.
 • Yöntem 3: Gölge Ses Kopyaları – Son çare olarak, Gölge Ses Kopyalarıile dosyalarınızı geri yüklemeyi deneyebilirsiniz. Paketin Gölge Gezgini kısmını açın ve kurtarmak istediğiniz Sürücüyü seçin. Geri yüklemek istediğiniz herhangi bir dosyaya sağ tıklayın ve üzerine Dışa Aktar’ı tıklatın.
This article was published in Uzaklastirma. Bookmark the permalink for later reference by pressing CTRL+D on your keyboard.

↳ 3v3r1s virüsünü tespit etmek için Anti-Malware aracını indirin 
Microsoft işletim sistemi ile uyumlu!

 • Virüs Yeniden Doğarsa Ne Yapabilirim? SpyHunter enfeksiyonu otomatik olarak kaldırabilirse, ücretsiz destek ekibine bir soru gönderin ve size yardımcı olacaktır.
 • SpyHunter, virüsten kurtulmak için önerilen kaldırma aracıdır, ancak isterseniz yalnızca tarayıcı ücretsizdir
  kötü amaçlı yazılımları otomatik olarak kaldırın, kötü amaçlı yazılım için Profesyonel Kaldırma aracını kaydettirmeniz gerekir.

© 2020 virusukaldirma.com. All Rights Reserved. Kontakt. Log in