Home » Uzaklastirma » Ransomware Nasıl Kaldırılır Toec

Ransomware Nasıl Kaldırılır Toec

Ransomware Nasıl Kaldırılır ?]

Okuyucular son zamanlarda bilgisayarlarını önyükleme de görüntülenen aşağıdaki iletiyi bildirmeye başladı:

Dikkat!
Merak etmeyin, tüm dosyalarınızı iade edebilirsiniz!
Fotoğraflar, veritabanları, belgeler ve diğer önemli gibi tüm dosyalarınız en güçlü şifreleme ve benzersiz anahtarla şifrelenir.
Dosyaları kurtarmanın tek yöntemi şifre çözme aracını ve sizin için benzersiz bir anahtar satın almaktır.
Bu yazılım tüm şifrelenmiş dosyalarışifresini olacaktır.
Ne garantivar?
Şifreli dosyanızdan birini bilgisayarınızdan gönderebilirsiniz ve biz de şifrenizi ücretsiz olarak çözeriz.
Ama biz ücretsiz sadece 1 dosya şifresini çözebilirsiniz. Dosya değerli bilgiler içermemelidir.
Videoya genel bakış şifre çözme aracını alabilir ve bakabilirsiniz:
hxxps://we.tl/t-h159DSA7cz
Özel anahtar ve şifre çözme yazılımının fiyatı 980 $’dır.
İndirim% 50 ilk 72 saat bizimle irtibata geçerseniz kullanılabilir, sizin için fiyat 490 $ olduğunu.
Lütfen ödeme yapmadan verilerinizi geri yüklemeyeceğinize dikkat edin.
6 saatten fazla yanıt alamıyorsanız e-posta “Spam” veya “Önemsiz” klasörünüzü kontrol edin.
Bu yazılımı almak için e-mai
salesrestoresoftware@firemail.cc
Bizimle iletişime geçmek için e-posta adresinizirezerve et:
salesrestoresoftware@gmail.com
Kişisel kimliğiniz:


Ransomware başka bir varyantı kullanıcıları rahatsız ediyor. Uzantısı nedeniyle Toecadı geçer. Alet istila edince, saldırır. Verilerinizi kilitlemek için şifreleme algoritmaları kullanır. Bilgisayarınızda tuttuğun tüm dosyaların adını nismesiyle keşfediyorsun. toec‘ sonunda. Diyelim ki, ‘1.jpg’adında bir fotoğrafınız var. ‘1.jpg.’ ]olarak andı. Ondan sonra kullanılamaz hale gelir. Tüm verileriniz erişilemez hale getirilir. Yeniden adlandırmayı ya da taşımayı deneyebilirsin ama bu beyhude. Onları serbest etmenin tek yolu şifre çözme anahtarı. Ama almak için, ödemek zorundasın. Enfeksiyon size bir fidye notu ile bilmeniz gereken bilgileri sağlar. “_readme.txt”adında bir metin dosyası. Ve, masaüstünüzde bulabilirsiniz. Meraketme, tüm dosyalarınızı iade edebilirsiniz!” Fidye notunu açtıktan sonra seni selamlayan mesaj bu. Amacı, notun gerekliliklerini takip ederseniz, her şeyin iyi olacağına dair sizi temin etmektir. Buna kanmayın! Tüm iyi olmayacak. Ve, kesinlikle notun gereksinimlerini takip ETMEMELIDIR. Siber gaspçılara uyma. Onlara ulaşma. Onlarla uğraşarak zaman, enerji ve para harcama. Sana iyi gelecektir. Uyumluluk gitmek için bir yol değildir.

Nasıl enfekte oldum?

] aracını nasıl bitirirsiniz? Oldukça basit. Uygunsuz bir anda dikkatsiz oldun. Açıklayalım. Fidye yazılımı araçları, sızma söz konusu olduğunda dikkatsizliğinizi avlar. Eski ama altın istilacı yöntemlere yönelirler. Bozuk bağlantılar, ücretsiz yazılımlar, sahte güncellemeler gibi. Ve, her şeyden önce, spam e-postalar kullanın. Tanınmış bir şirketten gelmiş gibi görünen bir e-posta alırsınız. Amazon, PayPal, DHL. Açarsınız ve bir bağlantıyı tıklatmanızı veya bir eki indirmenizi ister. Bunu yaparsanız, bir siber tehdit ile sona erer. Kendine bir iyilik yap ve talimatlara uyma, körü körüne inan. Dikkatli olduğundan emin ol. Durum tespiti yapmak için zaman ayırın. Enfeksiyonlar dikkatsizliğinizi beslerse, bunu sağlamayın. Ters yaklaşımı seçin ve ekstra dikkatli olun. Gullibility ve oyalama içine vermeyin ve acele etmeyin. Biraz daha fazla dikkat bile seni bir ton dertten kurtarabilir. Dikkat, eylem, işgal girişimi tehditleri yakalamak ve onları uzak tutmak için izin verir. Dikkatsizlik yapmaz. Akıllıca seçin.

Remove Toec

] neden tehlikelidir?

] tehdit saldırılarından sonra, kendinizi bir seçimle karşı karşıya bulursunuz. Uymak ve en iyisini ummak. Veya, uymak ve verilerinizi atmak için değil. Olay şu. Uymamalısın. Zor bir karar ama doğru karar. Şifrelemenin ardından neler olduğunu ve notun görünüşünü ayrıntılı bir şekilde belirtelim, olur mu? Toec fidye notu aşağıdakileri iddia eder. “Dosyaları kurtarmanın tek yöntemi şifre çözme aracını ve sizin için benzersiz bir anahtar satın almaktır.” Bu tuşu nasıl satın alabilirsiniz? Sana 980 dolara mal oluyor ama yeterince hızlıysan indirim alırsın. Doğru. “İndirim% 50 ilk 72 saat bizimle irtibata geçerseniz kullanılabilir, sizin için fiyat 490 $ olduğunu.” Enfeksiyon seni ödemeye ikna etmeye çalışıyor. Yapma! Ödemenin size hiçbir şey garanti etmez. Bu kişiler, uyumluluğun verilerinizin kilidini açtığını iddia ediyor. Ama bunun için hiçbir garanti sunmuyoruz. Bir sözden başka bir şey alamazsın. Hepsi, devam etmek zorundasın, onların sözü. Ve, siber suçluların kelime pek güvenilir değildir. Veri kaçıranların yalan ağına düşme hatasına düşmeyin. Dosyalarınızın kontrolünü tekrar ele geçirmeniz umurunuzda değil. Tek umursadıkları paranı almak. Ve bunu yaptıktan sonra, size ihtiyacınız olan anahtarı göndermeyi atlayabilirler. Ya da işe yaramayacak bir tane gönderebilirler. Kaderini onların ellerine bırakma. Bunu vurgulamanın yeterli yolu yok. Zaman, enerji ve paraya değmezler. İsteklerine uyma.

Toec Kaldırma Talimatları

ADIM 1: Kötü Amaçlı Süreci Öldür

ADIM 2: Gizli Dosyaları Ortaya Çıkarın
]ADIM 3: Başlangıç Konumunu Bulun
]ADIM 4: KurtarToec Şifrelenmiş Dosyalar

ADIM 1: Windows Görev Yöneticisi’ni kullanarak kötü amaçlı işlemi durdurma

 • CTRL+SHIFT+ESC tuşlarına aynı anda basarak görev Yöneticinizi açın
 • Fidye yazılımının işlemini bulun. Bunun genellikle rasgele oluşturulan bir dosya olduğunu unutmayın.
 • İşlemi öldürmeden önce, daha sonra başvurmak üzere metin belgesine adı yazın.

end-malicious-process

 • Toec şifreleme virüsüyle ilişkili şüpheli işlemleri bulun.
 • İşleme sağ tıklayın
 • Dosya Konumunu Aç
 • Son İşlem
 • Şüpheli dosyalarla dizinleri silin.
 • Bu sürecin gizleme ve tespit etmek çok zor olabileceğini unutmayın

ADIM 2: Gizli Dosyaları Ortaya Çıkarın

 • Herhangi bir klasörü açma
 • “Düzenle” düğmesine tıklayın
 • “Klasör ve Arama Seçenekleri”ni seçin
 • “Görünüm” sekmesini seçin
 • “Gizli dosyaları ve klasörleri göster” seçeneğini belirleyin
 • “Korumalı işletim sistemi dosyalarını gizle” denetiminin karşılanması
 • “Uygula” ve “Tamam” düğmesine tıklayın

ADIM 3: Toec şifreleme Virüs başlangıç konumunu bulma

 • İşletim sistemi yüklendikten sonra aynı anda Windows Logo Düğmesine ve R tuşuna basın.

win-plus-r

İşletim sisteminize bağlı olarak (x86 veya x64) şu:
]]Remove Toec ] veya]end-malicious-process] veya][]]]

 • ve ekran Adı silin: [RANDOM]

delete backgroundcontainer

 • Ardından gezgininizi açın ve şuna gidin:

%appdata% klasörünüze gidin ve yürütülebilir silenin.

Alternatif olarak virüsün yürütme noktasını iki kez kontrol etmek için msconfig windows programı kullanabilirsiniz. Lütfen, makinenizdeki adların rasgele oluşturulabileceğinden farklıolabileceğini , bu nedenle kötü amaçlı dosyaları tanımlamak için herhangi bir profesyonel tarayıcı çalıştırmanız gerektiğini unutmayın.

ADIM 4: Şifreli dosyalar nasıl kurtarılır?

 • Yöntem 1: İlk ve en iyi yöntem, sahip olduğunuz da ancak verilerinizi yeni bir yedeklemedengeri yüklemektir.

windows system restore

 • Yöntem 2: Dosya Kurtarma Yazılımı – Genellikle ransomware bir dosyayı şifreler, önce bir kopyasını yapar, kopyayı şifreler ve sonra orijinalini siler. Bu nedenle, orijinal dosyalarınızdan bazılarını kurtarmak için dosya kurtarma yazılımı kullanmayı deneyebilirsiniz.
 • Yöntem 3: Gölge Ses Kopyaları – Son çare olarak, Gölge Ses Kopyalarıile dosyalarınızı geri yüklemeyi deneyebilirsiniz. Paketin Gölge Gezgini kısmını açın ve kurtarmak istediğiniz Sürücüyü seçin. Geri yüklemek istediğiniz herhangi bir dosyaya sağ tıklayın ve üzerine Dışa Aktar’ı tıklatın.
This article was published in Uzaklastirma. Bookmark the permalink for later reference by pressing CTRL+D on your keyboard.

↳ Toec virüsünü tespit etmek için Anti-Malware aracını indirin 
Microsoft işletim sistemi ile uyumlu!

 • Virüs Yeniden Doğarsa Ne Yapabilirim? SpyHunter enfeksiyonu otomatik olarak kaldırabilirse, ücretsiz destek ekibine bir soru gönderin ve size yardımcı olacaktır.
 • SpyHunter, virüsten kurtulmak için önerilen kaldırma aracıdır, ancak isterseniz yalnızca tarayıcı ücretsizdir
  kötü amaçlı yazılımları otomatik olarak kaldırın, kötü amaçlı yazılım için Profesyonel Kaldırma aracını kaydettirmeniz gerekir.

© 2020 virusukaldirma.com. All Rights Reserved. Kontakt. Log in