Home » Uzaklastirma » Ransomware Nasıl Kaldırılır Maze

Ransomware Nasıl Kaldırılır Maze

Ransomware Nasıl Kaldırılır ?]

Okuyucular son zamanlarda bilgisayarlarını önyükleme de görüntülenen aşağıdaki iletiyi bildirmeye başladı:

****************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************** Belgeleriniz, fotoğraflarınız, veritabanlarınız ve diğer önemli dosyalarınız şifrelendi!

********************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************
Dosyalarınız güçlü güvenilir algoritmalar RSA-2048 ve ChaCha20 ile sisteminiz için benzersiz bir özel anahtar la şifrelenmiştir

Burada bu kripto sistemi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz: hxxps://en.wikipedia.org/wiki/]RSA_(cryptosystem )

Dosyalarınızı kurtarmanın (şifresini çözmenin) tek yolu benzersiz özel anahtarla şifre çözücü satın almaktır
]Dikkat! Dosyalarınızı sadece biz kurtarabiliriz! Eğer biri sana bunu yapabileceğini söylerse, lütfen kanıtını iste!

Bize göre, verilerinizin geri kalanının şifresini çözme yöntemine sahip olduğumuzun bir kanıtı olarak dosyalarınızdan birinin şifresini ücretsiz olarak çözebilirsiniz.

Özel anahtarı satın almak veya test şifresini çözmek için e-posta yoluyla bize ulaşın:
Ana e-posta: koreadec@tutanota.com
Rezerv e-posta: yourrealdecrypt@airmail.cc

Olarak acele etmeyiunutmayın e-posta adresi, farklı ülkelerin kolluk kuvvetleri her zaman fidye şirketlerinde kullanılan e-postaları ele geçirmeye çalıştıkları sürece çok uzun süre kullanılamayabilir[[]]Eğer ödemeye istekliyseniz ama bizi vurmaktan emin değilseniz ve e-posta adresinizi kaydedeceğiz . Listelenen adreslere el konulması durumunda size yeni adresten yazacağız

Aşağıda büyük bir base64 blob göreceksiniz, bize e-posta ve bu lekeyi kopyalamanız gerekecektir.
üzerine tıklayabilirsiniz ve panoya kopyalanır.

Kopyalamada sorun varsa, şu anda okuduğunuz dosyayı ek olarak bize göndermeniz gerekir.

Base64:


Maze
kötü bir ransomware enfeksiyonudur. ChaCha fidye yazılımının bir çeşidi. Bu yüzden, verilerinizi kilitlediği zaman ChaCha20 şifresine dönüşür. Biraz daha detaya bakalım. ] aleti sisteminize girdikten sonra, saldırır. Dosyalarınızı şifrelemek için güçlü RSA-2048 ve ChaCha20 algoritmaları kullanır. Her şeyi hedef alıyor, sen bilgisayarında tutuyorsun. Belgeler, arşivler, fotoğraflar, müzik, videolar. Hiçbir şey onun ulaşamayacağı bir yerde. Verileriniz üzerindeki denetimini doğrulamak için, Maze tehdit her birinin sonuna bir uzantı ekler. Bu ‘bağlar. mazeve rastgele karakterler dizisi. Örneğin, ‘sunday.jpg’ adlı fotoğraf ‘sunday.jpg olur. ]. ILnnD.’ Uzantı yerleştirildikten sonra dosyalarınız kullanılamaz hale gelir. Onları yeniden adlandırmayı deneyebilir ya da hareket ettirebilirsiniz, ama bu beyhude. Onlara tekrar erişebiliyorsun, şifrelerini çözmenin tek yolu. Ve bunu yapmak için’un taleplerini yerine getirmelisiniz. Fidye notunda yer alan talepler sizi enfeksiyona bırakıyor. Bu bir DECRYPT-FILES. HTML dosyası ve oldukça standart. Mevcut durumunuzu açıklar ve size izlemeniz için talimatlar verir. “Dosyalarınızı kurtarmanın (şifresini çözmenin) tek yolu, benzersiz özel anahtarla şifre çözücü satın almaktır.” Peki, nasıl anahtar söylenir? Fidyeyi ödersin, sonra da arkasındaki insanlar [, sana anahtarı göndereceğine söz verirsin, ihtiyacın olan. Ve, tüm olsun – bir söz. Garanti vermiyorlar. Fidye miktarı değişir, ancak genellikle Bitcoin ödenen almak için bir miktardır. Hiçbir şey ödeme! Bu siber gaspçılara güvenemezsin. Onlara güvenmeyi seçmek bir hatadır. Başarama! Fidyeyi ödeme. Uyma.

Nasıl enfekte oldum?

Maze sinsilik ve incelik işgal kullanır. Enfeksiyon oldukça aldatıcı, bu infiltrasyon söz konusu olduğunda. Bu fark edilmeden geçmiş kayma için eski ama altın yöntemleri kullanır. Daha sonra, debriyajlarını yayılır ve sisteminizi etkiler, boyunca. Her zamanki antics, sahte güncellemeleri, freeware, bozuk bağlantılar, siteler ve torrents kullanımını içerir. Ve, tabii ki, spam e-postalar, de. Bir gün, yüzey seviyesinde yasal görünen bir e-posta alırsınız. PayPal veya Amazon gibi iyi bilen, köklü bir şirketten geliyor gibi görünüyor. Ve açtığınızda, belirli bir bağlantıyı tıklatmanızı etmenizi öneririz. Veya bir ek indirin. Sözde, bir satın alma onaylamak veya bilgilerinizi doğrulamak için. Bu talimatlara uyarsan pişman olursun. Bu şekilde bir siber tehditle karşı laşıyorsun, mesela Maze Kendine bir iyilik yap ve her zaman dikkatli ol. Durum tespiti yapmak için zaman ayırın. Hüküm ve koşulları okuyun, ince baskıyı arayın ve ne için EVET dediğinizi bildiğinizden emin olun. Biraz daha fazla dikkat bile seni bir ton dertten kurtarabilir. En iyisini yap ve dikkatli ol. Saflık ve dikkat dağıtıcı içine vermeyin. Acele etme. Her zaman dikkatsizlik yerine dikkatli olun. Biri enfeksiyonları dışarıda tutar, diğeri de onları içeri davet eder. Akıllıca seçin.

Remove Maze

] neden tehlikelidir?

Uyumluluk gitmek için bir yoldur. Fidyeyi ödemek sana pişmanlıktan başka bir şey getirmeyecek. Verilerinizin denetimini geri getirmez. Bunun neden olduğunu biliyor musun? Çünkü sadece seni sömürmeye çalışan siber suçlularla uğraşıyorsun. Bu insanlar senin güllük ve korkundan beslerler ve onlardan faydalanmaya çalışırlar. Onlara güvenmen için sana güvenirler. Bir düşün. Bu kişiler size uyumluluğun işe yarayacağına dair SIFIR garantiler verir. Tüm, sen, söz vardır. Siber gaspçıların sözüne güvenebilir misiniz? Cevap şu, ‘Hayır.’ Eğer ödersen, onların insafına katolursun. Paranız var ve size söz verdikleri şeyi yerine getirmek gibi bir zorunlulukları yok. Yani, ödeme tamamlandıktan sonra, onlar size şifre çözme anahtarı göndermek için seçebilirsiniz, ihtiyacınız olan. Veya, işe yaramaz olduğunu kanıtlayan bir tane gönderebilir ve verilerinizi kilitli bırakır. Ve, uygun anahtarı almak ve dosyalarınızı ücretsiz olsa bile, sevinmeyin. Bu anahtar şifrelenmiş verilerin şifresini çözmekten başka bir şey yapmıyor. Şifreleyicinin kendisine karşı hiçbir şey yapmaz[ . Hala bilgisayarınızda kalır, tekrar grev için hazır. Dosyalarının şifresini çözdükten bir dakika sonra bunu durdurmanın ne demek? Bu seni en başa döndürecek. Ama bu sefer daha az paran olacak. Bu veri kaçıranlarla uğraşarak enerjinizi, zamanınızı ve kaynaklarınızı boşa harcamayın. Siber fidyecilere güvenme. Bulut depolama hizmetlerine ve yedeklemelere yerleştirin. Gidilen yol bu. Bunun önemini vurgulamak için yeterli yol yoktur: Uymayın.

Maze Kaldırma Talimatları

ADIM 1: Kötü Amaçlı Süreci Öldür

ADIM 2: Gizli Dosyaları Ortaya Çıkarın
]ADIM 3: Başlangıç Konumunu Bulun
]ADIM 4: KurtarMaze Şifrelenmiş Dosyalar

ADIM 1: Windows Görev Yöneticisi’ni kullanarak kötü amaçlı işlemi durdurma

 • CTRL+SHIFT+ESC tuşlarına aynı anda basarak görev Yöneticinizi açın
 • Fidye yazılımının işlemini bulun. Bunun genellikle rasgele oluşturulan bir dosya olduğunu unutmayın.
 • İşlemi öldürmeden önce, daha sonra başvurmak üzere metin belgesine adı yazın.

end-malicious-process

 • Maze şifreleme virüsüyle ilişkili şüpheli işlemleri bulun.
 • İşleme sağ tıklayın
 • Dosya Konumunu Aç
 • Son İşlem
 • Şüpheli dosyalarla dizinleri silin.
 • Bu sürecin gizleme ve tespit etmek çok zor olabileceğini unutmayın

ADIM 2: Gizli Dosyaları Ortaya Çıkarın

 • Herhangi bir klasörü açma
 • “Düzenle” düğmesine tıklayın
 • “Klasör ve Arama Seçenekleri”ni seçin
 • “Görünüm” sekmesini seçin
 • “Gizli dosyaları ve klasörleri göster” seçeneğini belirleyin
 • “Korumalı işletim sistemi dosyalarını gizle” denetiminin karşılanması
 • “Uygula” ve “Tamam” düğmesine tıklayın

ADIM 3: Maze şifreleme Virüs başlangıç konumunu bulma

 • İşletim sistemi yüklendikten sonra aynı anda Windows Logo Düğmesine ve R tuşuna basın.

win-plus-r

 • Bir iletişim kutusu açılmalıdır. “Regedit” yazın
 • DİkKAT! Microsoft Windows Registry’yi düzenlerken çok dikkatli olun

bu sistem kırık hale getirebilir gibi.

İşletim sisteminize bağlı olarak (x86 veya x64) şu yola gidin:]]]Remove Maze ] veya
end-malicious-process] veya]end-malicious-process][]]

 • ve ekran Adı silin: [RANDOM]

delete backgroundcontainer

 • Ardından gezgininizi açın ve şuna gidin:

%appdata% klasörünüze gidin ve yürütülebilir dosyayı silin.

Alternatif olarak virüsün yürütme noktasını iki kez kontrol etmek için msconfig windows programı kullanabilirsiniz. Lütfen, makinenizdeki adların rasgele oluşturulabileceğinden farklıolabileceğini , bu nedenle kötü amaçlı dosyaları tanımlamak için herhangi bir profesyonel tarayıcı çalıştırmanız gerektiğini unutmayın.

ADIM 4: Şifreli dosyalar nasıl kurtarılır?

 • Yöntem 1: İlk ve en iyi yöntem, sahip olduğunuz da ancak verilerinizi yeni bir yedeklemedengeri yüklemektir.

windows system restore

 • Yöntem 2: Dosya Kurtarma Yazılımı – Genellikle ransomware bir dosyayı şifreler, önce bir kopyasını yapar, kopyayı şifreler ve sonra orijinalini siler. Bu nedenle, orijinal dosyalarınızdan bazılarını kurtarmak için dosya kurtarma yazılımı kullanmayı deneyebilirsiniz.
 • Yöntem 3: Gölge Ses Kopyaları – Son çare olarak, Gölge Ses Kopyalarıile dosyalarınızı geri yüklemeyi deneyebilirsiniz. Paketin Gölge Gezgini kısmını açın ve kurtarmak istediğiniz Sürücüyü seçin. Geri yüklemek istediğiniz herhangi bir dosyaya sağ tıklayın ve üzerine Dışa Aktar’ı tıklatın.
This article was published in Uzaklastirma. Bookmark the permalink for later reference by pressing CTRL+D on your keyboard.

↳ Maze virüsünü tespit etmek için Anti-Malware aracını indirin 
Microsoft işletim sistemi ile uyumlu!

 • Virüs Yeniden Doğarsa Ne Yapabilirim? SpyHunter enfeksiyonu otomatik olarak kaldırabilirse, ücretsiz destek ekibine bir soru gönderin ve size yardımcı olacaktır.
 • SpyHunter, virüsten kurtulmak için önerilen kaldırma aracıdır, ancak isterseniz yalnızca tarayıcı ücretsizdir
  kötü amaçlı yazılımları otomatik olarak kaldırın, kötü amaçlı yazılım için Profesyonel Kaldırma aracını kaydettirmeniz gerekir.

© 2020 virusukaldirma.com. All Rights Reserved. Kontakt. Log in