Home » Uzaklastirma » Nasıl kaldırılır Wscript.exe malware

Nasıl kaldırılır Wscript.exe malware

Bu yazı Wscript.exe virüs kaldırmak için yardımcı olabilir. Adım kaldırma adım Microsoft Windows ‘un her sürümü için çalışır.

Wscript.exe tehdit Truva şemsiyesi altında düşüyor. Tehlikeli ve kötü niyetli ve yolsuzluk boyunca yayılır. Bu alan ve kaynakları yiyor ve CPU ve GPU kullanımını artırır. Internet erişiminizi kısıtlayabilir veya tamamen engelleyebilirsiniz. Truva tam bir karışıklık yapar. Ve bu sadece sisteminizde tam bir hasara yol açabilir. Ayrıca sisteminizin savunmasını düşürür. Bu güvenlik duvarı ve anti-virüs aracı devre dışı bırakır. Böylece, BILGISAYARıNıZıN dış tehditlere karşı savunmasız hale. Ve sanki bu yeterli bir tehlike değil, dahası var. Truva kendi anlaşması, sisteminize istenmeyen malware yükleyebilirsiniz. Seçtiğinde, kötü niyetli programların BILGISAYARıNıZA yüklenmesini onaylayabilir. Ve, tehlikeli uygulamalar ile ağzına kadar doldurabilirsiniz. Enfeksiyon, sisteminizin performansını daha da bozulur. Bu, kayıt defteri, Görev Yöneticisi ve sistem ayarları ile çözen. Ve, tüm sistem boyunca jeopolitikasını uygular. Bu tarama etkinliklerine izinsiz girmeli. Girişim olmadan bir hamle yapmana izin vermiyor. Sen reklamları bir kasırga yüz, her zaman çevrimiçi gidin. Yanı sıra, şüpheli üçüncü taraf sayfaları bir dizi yönlendirilirsiniz. Ayrıca, ekranda açılır uyarılar ve uyarılar sabit bir akış var. Sürekli kesinti bilgisayarınızın performansını bir gezinme yavaşlatır. Çok sık çöküyor. Ve bir de, mavi görmeye takılıyorum. Evet, ölüm mavi ekranı geçerli bir olasılık. Kendinize bir iyilik yapın ve Truva ‘nın etkilerine karşı koymayın.

Remove Wscript.exe

Nasıl bulaştı?

Trojanlar aldatma sanatı ustaca vardır. Yani, arkasında Wscript.exe. Siber tehdit, sistem içine kaymak için netliği ve incelik kullanır, fark edilmeden. Daha sık değil, eski ama altın yöntemleri onun infiltrasyonu yardımcı olur. Araç bozuk bağlantılar, sel veya sitelerin arkasında pusuda. Ya da, sahte bir sistem veya program güncellemesi gibi davranır. Freeware bir kolaylık giriş noktası sunuyor. Ve tabii ki, spam e-postaları kullanabilirsiniz. Tanınmış bir şirket gibi meşru bir kaynaktan gelen bir tane olsun. DHL, PayPal, Amazon. Bir satın almayı onaylamanız veya bilgileri doğrulamanız gerektiğini okur ve bunu yapmak için bir bağlantıyı tıklatmalısınız. Veya bir eki indirin. Bunu yaparsanız, Wscript.exe gibi bir tehdit ile sıkışmış olsun. Dikkatsizlik enfeksiyonun istilasını kolaylaştırır. Bunu sağlama! Gülme. Acele etme. Rüzgara dikkat atma. Her zaman durum tespiti yapmak için zaman ayırın. Ne Evet demek ve herhangi bir tatsız sürprizler önlemek biliyorum. Dikkat enfeksiyon içermeyen bir PC tutar. Dikkatsizlik tam tersini yapar. Doğru seçimi yap.

Neden bu kadar tehlikeli?

Trojan gizliliğinizi tehdit ediyor. Şu andan itibaren sizi gözetlemeye yarayan talimatlar var, istila ediyor. Ve, en iyisi, onları takip ettiğini düşünüyorsanız. En kısa sürede Wscript.exe tehdit yerleşir, onun casusluk başlar. Araç, yaptığınız her çevrimiçi hareketi izler. Ve bunun da tam bir kaydını tutar. Bırak da içeri geçelim. Yani, Trojan şifreleri ve oturumları bir kaydı vardır. Kredi kartınız ve banka hesap bilgileriniz. Ziyaret ettiğiniz sayfaları ve tıklatınızdaki bağlantıları ve reklamları belirtmeyin. Enfeksiyon yeterli bilgi topladığı belirlediğinde, onu gönderir. Kime? Peki, bunu yayınlayan bilinmeyen kişilere. Diğer bir deyişle, kötü niyetli niyet ile siber suçlular. Bu kişilerin kişisel ve finansal verilerinize erişmesine izin vermeyin! Gizliliğinizi gizli tutun. En kısa sürede PC ‘nizde Trojan varlığının farkında olmak, hareket. Onun tam gizlenmiş yerini bulmak için ellerinden geleni yapın. Sonra, bir kez, onu silin. Daha hızlı sistem, daha iyi bırakır. Yani, gecikme. Gecikmeler pişman olur.

Manuel Wscript.exe kaldırma talimatları

Wscript.exe enfeksiyon özellikle kendi yaratıcıları için bir şekilde para kazanmak için tasarlanmıştır. BitDefender, Kaspersky, Norton, Avast, ESET, vb gibi çeşitli antivirüs şirketlerinden uzmanlar hiçbir zararsız virüs olduğunu tavsiye.

Aşağıdaki adımları tam olarak gerçekleştirirseniz Wscript.exe enfeksiyonunu kaldırmanız gerekir. Lütfen, tam sırayla yordamları izleyin. Lütfen, bu kılavuzu yazdırmak veya emrinizde başka bir bilgisayar var düşünün. Herhangi bir USB Stick veya CD gerekmez.

1. Adım: bilgisayar belleğindeki Wscript.exe ilgili süreçleri takip edin

Adım 2: Wscript.exe başlangıç konumunu bulun

3. Adım: Chrome, Firefox ve Internet Explorer ‘dan Wscript.exe Izlerini silin

Adım 4: virüs tarafından yapılan hasarı geri al

1. Adım: bilgisayar belleğindeki Wscript.exe ilgili süreçleri takip edin

 • Aynı anda CTRL + SHIFT + ESC tuşlarına basarak Görev yöneticinizi açın
 • Dikkatle tüm süreçleri gözden geçirin ve şüpheli olanları durdurun.

end-malicious-process

 • Daha sonra başvurmak için dosya konumunu yazın.

Adım 2: Wscript.exe başlangıç konumunu bulun

Gizli dosyaları açığa çıkar

 • Herhangi bir klasörü aç
 • “Düzenle” butonuna tıklayın
 • “Klasör ve arama seçenekleri” seçeneğini belirleyin
 • “Görünüm” sekmesini seçin
 • “Gizli dosya ve klasörleri göster” seçeneğini seçin
 • “Korumalı işletim sistemi dosyalarını gizle” seçeneğinin işaretini kaldırın
 • “Uygula” ve “Tamam” butonuna tıklayın

Windows kayıt defterinden temiz Wscript.exe virüs

 • İşletim sistemi yüklendikten sonra aynı anda Windows logo düğmesi ve R tuşuna basın.

win-plus-r

 • Bir iletişim kutusu açılmalıdır. “Regedit” yazın

regedit

IŞLETIM sisteminize (x86 veya x64) bağlı olarak gidin:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run] veya
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run] veya
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
[[

  61]]
 • ve görünen adı silin: [RANDOM]

delete backgroundcontainer

 • Sonra Explorer ‘ı açın ve gidin: %appdata% klasörüne ve kötü niyetli yürütülebilir silmek.

İstenmeyen tarayıcı yeniden yönlendirmesini önlemek için HOSTS dosyanızı temizleyin

Gidin %windir% /system32/ Drivers/ etc/ ana bilgisayar

Eğer hackleniyorsanız, altta size bağlı yabancı IPS adresleri olacaktır. Aşağıya bir göz atın:

hosts-redirect-virus

Adım 4: Wscript.exe tarafından yapılan olası hasarı geri al

Bu özel virüs DNS ayarlarınızı değiştirebilir.

Dikkat! bu, internet bağlantınızı bozabilir. Wscript.exe için Google Public DNS ‘yi kullanacak şekilde DNS ayarlarınızı değiştirmeden önce, geçerli sunucu adreslerini bir kağıt parçasına yaztığınızdan emin olun.

Virüs tarafından yapılan hasarı düzeltmek için aşağıdakileri yapmanız gerekir.

 • Başlat menüsünü açmak için Windows Başlat düğmesini tıklatın, arama kutusuna Denetim Masası yazın ve yukarıda görüntülenen sonuçlarda Denetim Masası ‘nı seçin.
 • Ağ ve Internet ‘e gidin
 • sonra Ağ ve Paylaşım Merkezi
 • sonra Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir
 • Etkin İnternet bağlantınızı sağ tıklatın ve Özellikler‘i tıklatın. sekmesi altında Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/ IPv4bulun. Sol tıklayın ve sonra Özelliklerüzerine tıklayın. Her iki seçenek de otomatik olmalıdır! Varsayılan olarak “otomatik olarak BIR IP adresi elde” ve ikinci BIR “DNS sunucusu adresi otomatik olarak eldeetmek için” ayarlanmalıdır! Onlar sadece onları değiştirmek değilseniz, ancak bir etki alanı ağının parçası iseniz, bu ayarları ayarlamak Için Domain Administrator başvurmalısınız, aksi takdirde Internet bağlantısı kırılacak!!!

[[

  89]]
 • Virüsün kendisini tekrar indirmeyeceğim emin olmak için zamanlanmış görevleri kontrol edin.

Nasıl kalıcı olarak kaldırmak için Wscript.exe virüs (otomatik) kaldırma kılavuzu

Lütfen, bir kez tek bir virüs ile enfekte olduğunu aklınızda var, tüm sistem veya ağ ödün ve tüm kapılar geniş açık birçok diğer enfeksiyonlar için izin. Emin Manuel kaldırma başarılı olmak için, biz olası virüs kalan veya geçici dosyaları belirlemek için herhangi bir profesyonel antimalware programının ücretsiz bir tarayıcı kullanmanızı öneririz.

This article was published in Uzaklastirma. Bookmark the permalink for later reference by pressing CTRL+D on your keyboard.

↳ Wscript.exe virüsünü tespit etmek için Anti-Malware aracını indirin 
Microsoft işletim sistemi ile uyumlu!

 • Virüs Yeniden Doğarsa Ne Yapabilirim? SpyHunter enfeksiyonu otomatik olarak kaldırabilirse, ücretsiz destek ekibine bir soru gönderin ve size yardımcı olacaktır.
 • SpyHunter, virüsten kurtulmak için önerilen kaldırma aracıdır, ancak isterseniz yalnızca tarayıcı ücretsizdir
  kötü amaçlı yazılımları otomatik olarak kaldırın, kötü amaçlı yazılım için Profesyonel Kaldırma aracını kaydettirmeniz gerekir.

© 2019 virusukaldirma.com. All Rights Reserved. Kontakt. Log in