Home » Uzaklastirma » Nasıl kaldırılır ElectricFish malware

Nasıl kaldırılır ElectricFish malware

Bu yazı ElectricFish virüs kaldırmak için yardımcı olabilir. Adım kaldırma adım Microsoft Windows ‘un her sürümü için çalışır.

ABD Içişleri Bakanlığı (DHS) ve Federal Soruşturma Bürosu (FBI), ElectricFisholarak adlandırılan yeni bir malware hakkında uyaran bir rapor yayınladı. Virüs Kuzey Kore siber saldırılar kullanılan bir trafik Tünel aracı. Bu rezil Lazarus (Hidden Cobra) hacker grubu tarafından işletilen çok yönlü bir malware. ElectricFish ciddi bir sorun neden kötü bir işgalci olduğunu. İşletim sisteminin gölgelerinde çalışır ve PC ‘niz ile saldırganların sunucusu arasında bir iletişim kanalı oluşturur. Ve eğer emin değilseniz, bu çok kötü. Virüs güvenliğinizi ve mahremiyetini tehlikeye atıyor. Bilgisayarınızı yüzlerce çevrimiçi tehdite karşı savunmasız kılar. Bilgisayarınızın ElectricFish ‘ i barındırından şüpheleniyorsanız, hemen harekete alın. Bu kötü amaçlı yazılım PC ‘nizde harcadığı zaman, daha kötü predicam olsun. Tartışlar içinde zaman harcamayın. Virüs pusuda nerede bulmak ve algılama üzerine silin. Ne kadar çabuk OS temiz, daha iyi!

Remove ElectricFish

Nasıl bulaştı?

Bozuk bağlantılar, kötü niyetli web siteleri, sahte güncellemeler, korsan yazılım, spam mesajları. Malware dağıtım yolları onbinlerce vardır. Bir parazitin nereden saldırabileceği hakkında hiçbir zaman bilebilirsiniz. Ve ElectricFish bilinen tüm hileler kullanır. Bu virüs aldatma yoluyla yayılır. Gölgelerde pusuya düşüyor ve bir hata yapmanı bekliyor. İşini kolaylaştırma. Sakın gardını bırak. Eğer rüzgar dikkatli atmak hiçbir anti-virüs uygulaması sizi koruyabilir. Sadece eylemleriniz PC ‘niz enfeksiyonları ücretsiz tutabilirsiniz. Yani, tembel olmayın. Dikkatsizlik üzerinde dikkat seçin. Her zaman durum tespiti yapmak için zaman ayırın. Şüpheli Web sitelerini ziyaret etmeyin. Yazılım ve güncellemeleri yalnızca güvenilir (tercihen resmi) kaynaklardan indirin. Kullanılabilir olduğunda, advanced/ özel kurulum seçeneğini kullanın. Ve tüm beklenmeyen mesajları potansiyel tehditler olarak kabul edin. Bir anlık ileti veya e-posta olsun, her zaman gönderenleri doğrulayın. Örneğin, bir kuruluştan beklenmeyen bir e-posta alırsanız, kendi resmi web sitesine gidin. Orada listelenen e-posta adreslerini şüpheli bir karşılaştırın. Eğer eşleşmezse, şacı silin. Ayrıca, ekleri ile dikkatli olun. Sadece kesinlikle varsa bu tür dosyaları indirin. Virüsler için tarayın. Ve “gerçek dosya türü” olduklarından emin olun. Örneğin, Electricfish yürütülebilir bir. PDF dosyası olarak kamuflajlı olabilir. Dosyanın biçimi, uzantısıyla eşleştiğinden emin olun.

Neden bu kadar tehlikeli?

Electricfish tehlikeli bir virüstür. Bu sizin OS tespit edilmemiş içine slithers ve her şeyi harap. Virüs ayarları değiştirir ve çok sayıda tehditlere PC ‘nizi açar. Bu kötü virüs güvenliğinizi ihlal ediyor. Hackerlar bozuk ve kişisel dosyalarınızı silmek için, hassas bilgileri çalmak için kullanabilirsiniz. Virüsün tek bir amacı vardır: zarar vermek. Onun suç yaratıcıları çıkarlarını hizmet vermektedir. Kimse size gelecekteki cihazınız için ne tutar söyleyebilirsiniz. Virüs, kaydedilmiş dosyaları çalmak hackerlar IŞLETIM sisteminize yetkisiz erişim kazanmak, diğer kötü amaçlı yazılım ile sisteminizi bulaştırmak yardımcı olabilir. Electricfish sana bir iyilik yapmaz. Bu virüs kurbanlarını ciddi bir belaya sokuyor. Geleceğin ne tuttuğunu görmek için beklemeyin. Kaybedecek zamanın yok. Hemen harekete alın. Eylem en iyi ve tek ders virüsün kaldırılması! Electricfish silinmeden önce geri dönüşümsüz hasara neden olabilir.

Manuel ElectricFish kaldırma talimatları

ElectricFish enfeksiyon özellikle kendi yaratıcıları için bir şekilde para kazanmak için tasarlanmıştır. BitDefender, Kaspersky, Norton, Avast, ESET, vb gibi çeşitli antivirüs şirketlerinden uzmanlar hiçbir zararsız virüs olduğunu tavsiye.

Aşağıdaki adımları tam olarak gerçekleştirirseniz ElectricFish enfeksiyonunu kaldırmanız gerekir. Lütfen, tam sırayla yordamları izleyin. Lütfen, bu kılavuzu yazdırmak veya emrinizde başka bir bilgisayar var düşünün. Herhangi bir USB Stick veya CD gerekmez.

1. Adım: bilgisayar belleğindeki ElectricFish ilgili süreçleri takip edin

Adım 2: ElectricFish başlangıç konumunu bulun

3. Adım: Chrome, Firefox ve Internet Explorer ‘dan ElectricFish Izlerini silin

Adım 4: virüs tarafından yapılan hasarı geri al

1. Adım: bilgisayar belleğindeki ElectricFish ilgili süreçleri takip edin

 • Aynı anda CTRL + SHIFT + ESC tuşlarına basarak Görev yöneticinizi açın
 • Dikkatle tüm süreçleri gözden geçirin ve şüpheli olanları durdurun.

end-malicious-process

 • Daha sonra başvurmak için dosya konumunu yazın.

Adım 2: ElectricFish başlangıç konumunu bulun

Gizli dosyaları açığa çıkar

 • Herhangi bir klasörü aç
 • “Düzenle” butonuna tıklayın
 • “Klasör ve arama seçenekleri” seçeneğini belirleyin
 • “Görünüm” sekmesini seçin
 • “Gizli dosya ve klasörleri göster” seçeneğini seçin
 • “Korumalı işletim sistemi dosyalarını gizle” seçeneğinin işaretini kaldırın
 • “Uygula” ve “Tamam” butonuna tıklayın

Windows kayıt defterinden temiz ElectricFish virüs

 • İşletim sistemi yüklendikten sonra aynı anda Windows logo düğmesi ve R tuşuna basın.

win-plus-r

 • Bir iletişim kutusu açılmalıdır. “Regedit” yazın

regedit

IŞLETIM sisteminize (x86 veya x64) bağlı olarak gidin:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run] veya
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run] veya
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
[[

  61]]
 • ve görünen adı silin: [RANDOM]

delete backgroundcontainer

 • Sonra Explorer ‘ı açın ve gidin: %appdata% klasörüne ve kötü niyetli yürütülebilir silmek.

İstenmeyen tarayıcı yeniden yönlendirmesini önlemek için HOSTS dosyanızı temizleyin

%windir% /system32/ Drivers/ etc/ ana bilgisayar

‘ e gidin, Eğer hackleniyorsanız, altta size bağlı yabancı IPS adresleri olacaktır. Aşağıya bir göz atın:

hosts-redirect-virus

Adım 4: ElectricFish tarafından yapılan olası hasarı geri al

Bu özel virüs DNS ayarlarınızı değiştirebilir.

Dikkat! bu, internet bağlantınızı bozabilir. ElectricFish için Google Public DNS ‘yi kullanacak şekilde DNS ayarlarınızı değiştirmeden önce, geçerli sunucu adreslerini bir kağıt parçasına yaztığınızdan emin olun.

Virüs tarafından yapılan hasarı düzeltmek için aşağıdakileri yapmanız gerekir.

 • Başlat menüsünü açmak için Windows Başlat düğmesini tıklatın, arama kutusuna Denetim Masası yazın ve yukarıda görüntülenen sonuçlarda Denetim Masası ‘nı seçin.
 • Ağ ve Internet ‘e gidin
 • sonra Ağ ve Paylaşım Merkezi
 • sonra Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir
 • Etkin İnternet bağlantınızı sağ tıklatın ve Özellikler‘i tıklatın. sekmesi altında, Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/ IPv4)bulun. Sol tıklayın ve sonra Özelliklerüzerine tıklayın. Her iki seçenek de otomatik olmalıdır! Varsayılan olarak “otomatik olarak BIR IP adresi elde” ve ikinci BIR “DNS sunucusu adresi otomatik olarak eldeetmek için” ayarlanmalıdır! Onlar sadece onları değiştirmek değilseniz, ancak bir etki alanı ağının parçası iseniz, bu ayarları ayarlamak Için Domain Administrator başvurmalısınız, aksi takdirde Internet bağlantısı kırılacak!!!

[[

  89]]
 • Virüsün kendisini tekrar indirmeyeceğim emin olmak için zamanlanmış görevleri kontrol edin.

Nasıl kalıcı olarak kaldırmak için ElectricFish virüs (otomatik) kaldırma kılavuzu

Lütfen, bir kez tek bir virüs ile enfekte olduğunu aklınızda var, tüm sistem veya ağ ödün ve tüm kapılar geniş açık birçok diğer enfeksiyonlar için izin. Emin Manuel kaldırma başarılı olmak için, biz olası virüs kalan veya geçici dosyaları belirlemek için herhangi bir profesyonel antimalware programının ücretsiz bir tarayıcı kullanmanızı öneririz.

This article was published in Uzaklastirma. Bookmark the permalink for later reference by pressing CTRL+D on your keyboard.

↳ ElectricFish virüsünü tespit etmek için Anti-Malware aracını indirin 
Microsoft işletim sistemi ile uyumlu!

 • Virüs Yeniden Doğarsa Ne Yapabilirim? SpyHunter enfeksiyonu otomatik olarak kaldırabilirse, ücretsiz destek ekibine bir soru gönderin ve size yardımcı olacaktır.
 • SpyHunter, virüsten kurtulmak için önerilen kaldırma aracıdır, ancak isterseniz yalnızca tarayıcı ücretsizdir
  kötü amaçlı yazılımları otomatik olarak kaldırın, kötü amaçlı yazılım için Profesyonel Kaldırma aracını kaydettirmeniz gerekir.

© 2019 virusukaldirma.com. All Rights Reserved. Kontakt. Log in