Home » Uzaklastirma » Muhstik Ransomware (+Dosya Kurtarma) kaldırın

Muhstik Ransomware (+Dosya Kurtarma) kaldırın

Ransomware Nasıl Kaldırılır ?]

Dosyalarınızda . muhstik uzantısı, sorun için vardır. Bilgisayarınız kötü bir virüs barındırıyor. Bir ransomware tehdit işletim sistemi gölgelerde pusuda ve hasara yol açar. Kendini hazırla! Haberler kötü! Gelişmiş bir virüs ile sıkışmış. Muhstik ransomware sadece Windows sistemleri değil, aynı zamanda Mac ve NAS cihazları bozuk bildirilmiştir. Bu virüs kişisel dosyalarınızı bozmak ve onları rehin tutmak için programlama izler. Resimler, müzik, veritabanları, arşivler – bağışıklık dosyaları yoktur. Ransomware kullanıcı tarafından oluşturulan dosyaları algılar ve güçlü şifreleme algoritmaları ile kilitler. Elbette, dosyalarınızın simgelerini görmeye devam edebilirsiniz, ancak bunları görüntüleyebilir veya kaldıamazsınız. Yeni dosyalar da oluşturamazsınız. Muhstik indirdiğiniz veya oluşturduğunuz her şeyi şifreler. Ransomware cihazınızı işe yaramaz hale getirir ve şaşırtıcı bir fidye ödeme içine iter. Bu hatayı yapmayın! Bu tür eylemler sadece ransomware operatörleri kendi suç faaliyetlerine devam etmek için teşvik edecektir. Onların sponsoru olma! Suçlularla uğraştığınızı unutmayın. Bu insanlar kurbanlarını kazıklamak eğilimindedirler. Bir açıklama aracı sunacaklarına dair hiçbir garantiniz yok. O yüzden acele etme. Seçeneklerinizi göz önünde bulundurun!

Nasıl enfekte oldum?

Muhstik kimlik avı kampanyaları, sahte güncellemeler, bozuk bağlantılar, korsan yazılımlar ve spam mesajları aracılığıyla cihazınıza ulaşabilir. Ve hepsinden öte, virüslü bir cihaz virüsü aynı ağı paylaşan cihazlara iletebilir. Bu ransomware onun kol kadar çok sayıda hileler vardır. Orman yangını gibi yayıldı ve her şeyi yozlaştırdı. Cihazınıza bir kez çıktıktan sonra, çeşitli işlemler gerçekleştirir. Virüs tüm sisteminizi bozar ve dosya şifreleme işlemlerini başlatır. Bu, tabii ki, herhangi bir fark belirtileri olmadan olur. Onun bozulmasını önlemek için zamanında virüs yakalamak değil. Virüs, verilerinizi kilit altına aldıktan sonra varlığını ortaya çıkarır. Bu fidye notu düşer – kısaca durumunuzu açıklar README_FOR_DECRYPT.txt adlı bir dosya, hem de hackerlar talebi listeler. Virüs aynı bilgileri içeren bir pencere de açabilir.

Remove Muhstik

] neden tehlikelidir?

Sorunlar] bilgisayarınıza girer girmez takip eder. Ransomware tüm sisteminizi bozar ve verilerinizi bozar. Resimleriniz, veritabanlarınız, arşivleriniz, belgeleriniz – her şey . muhstik uzantısı ve işe yaramaz hale gelir. Virüs cihazınızı çökertir ve size şaşırtıcı fidyeyi ödemeden başka seçenek vermez. Harekete geçme! Bilgisayar korsanlarının anlaşmanın kendilerine düşen kısmını sürdüreceklerine dair hiçbir garantiniz yok. Uygulama, suçluların parayı aldıklarında kurbanlarını görmezden gelme eğiliminde olduklarını gösteriyor. Kurbanların daha fazlası için şantaj alabilmek için para ödediği davalar var. Ayrıca, kurbanların işlevsel olmayan veya kısmen işlevsel olmayan şifre çözme araçları aldığı durumlar da vardır. Bu sana olursa ne yapacaksın? Para iadesi isteyemezsin. Suçlular Bitcoin talep – takip edilemez bir para birimi. İşlemi tamamladıktan sonra kimse paranızı geri almanıza yardım edemez. Saflığa teslim etme! Fidyeyi ödemek zaman ve para kaybıdır. Şifre çözme için para ödediğinden bahsetmiyorum bile, virüs temizleme için değil. Şifreleme kilidini kaldırmak için bir bilgisayar korsanı aracı kullansanız bile, bilgisayarınız güvenilmez kalır. Güvenlik araştırmacıları Muhstik veri toplama ve casusluk için kullanılabileceğini belirterek, bu verilerin toplanması ve casusluk için kullanılabilir. Tehlikeli suçlularla uğraşıyorsun. Onlarla oyun oynamayın. En iyi ve tek hareket elbette ransomware kaldırılmasıdır.

Muhstik Kaldırma Talimatları

ADIM 1: Kötü Amaçlı Süreci Öldür

ADIM 2: Gizli Dosyaları Ortaya Çıkarın
]ADIM 3: Başlangıç Konumunu Bulun
]ADIM 4: KurtarMuhstik Şifrelenmiş Dosyalar

ADIM 1: Windows Görev Yöneticisi’ni kullanarak kötü amaçlı işlemi durdurma

 • CTRL+SHIFT+ESC tuşlarına aynı anda basarak görev Yöneticinizi açın
 • Fidye yazılımının işlemini bulun. Bunun genellikle rasgele oluşturulan bir dosya olduğunu unutmayın.
 • İşlemi öldürmeden önce, daha sonra başvurmak üzere metin belgesine adı yazın.

end-malicious-process

 • Muhstik şifreleme virüsüyle ilişkili şüpheli işlemleri bulun.
 • İşleme sağ tıklayın
 • Dosya Konumunu Aç
 • Son İşlem
 • Şüpheli dosyalarla dizinleri silin.
 • Bu sürecin gizleme ve tespit etmek çok zor olabileceğini unutmayın

ADIM 2: Gizli Dosyaları Ortaya Çıkarın

 • Herhangi bir klasörü açma
 • “Düzenle” düğmesine tıklayın
 • “Klasör ve Arama Seçenekleri”ni seçin
 • “Görünüm” sekmesini seçin
 • “Gizli dosyaları ve klasörleri göster” seçeneğini belirleyin
 • “Korumalı işletim sistemi dosyalarını gizle” denetiminin karşılanması
 • “Uygula” ve “Tamam” düğmesine tıklayın

ADIM 3: Muhstik şifreleme Virüs başlangıç konumunu bulma

 • İşletim sistemi yüklendikten sonra aynı anda Windows Logo Düğmesine ve R tuşuna basın.

win-plus-r

İşletim sisteminize bağlı olarak (x86 veya x64) şu yola gidin:]]]Remove Muhstik ] veya]end-malicious-process] veya][][]]

  ]
 • ve ekran Adı silin: [RANDOM]

delete backgroundcontainer

 • Ardından gezgininizi açın ve şuna gidin:

%appdata% klasörünüze gidin ve yürütülebilir dosyayı silin.

Alternatif olarak virüsün yürütme noktasını iki kez kontrol etmek için msconfig windows programı kullanabilirsiniz. Lütfen, makinenizdeki adların rasgele oluşturulabileceğinden farklıolabileceğini , bu nedenle kötü amaçlı dosyaları tanımlamak için herhangi bir profesyonel tarayıcı çalıştırmanız gerektiğini unutmayın.

ADIM 4: Şifreli dosyalar nasıl kurtarılır?

 • Yöntem 1: İlk ve en iyi yöntem, sahip olduğunuz da ancak verilerinizi yeni bir yedeklemedengeri yüklemektir.

windows system restore

 • Yöntem 2: Dosya Kurtarma Yazılımı – Genellikle ransomware bir dosyayı şifreler, önce bir kopyasını yapar, kopyayı şifreler ve sonra orijinalini siler. Bu nedenle, orijinal dosyalarınızdan bazılarını kurtarmak için dosya kurtarma yazılımı kullanmayı deneyebilirsiniz.
 • Yöntem 3: Gölge Ses Kopyaları – Son çare olarak, Gölge Ses Kopyalarıile dosyalarınızı geri yüklemeyi deneyebilirsiniz. Paketin Gölge Gezgini kısmını açın ve kurtarmak istediğiniz Sürücüyü seçin. Geri yüklemek istediğiniz herhangi bir dosyaya sağ tıklayın ve üzerine Dışa Aktar’ı tıklatın.
This article was published in Uzaklastirma. Bookmark the permalink for later reference by pressing CTRL+D on your keyboard.

↳ Muhstik virüsünü tespit etmek için Anti-Malware aracını indirin 
Microsoft işletim sistemi ile uyumlu!

 • Virüs Yeniden Doğarsa Ne Yapabilirim? SpyHunter enfeksiyonu otomatik olarak kaldırabilirse, ücretsiz destek ekibine bir soru gönderin ve size yardımcı olacaktır.
 • SpyHunter, virüsten kurtulmak için önerilen kaldırma aracıdır, ancak isterseniz yalnızca tarayıcı ücretsizdir
  kötü amaçlı yazılımları otomatik olarak kaldırın, kötü amaçlı yazılım için Profesyonel Kaldırma aracını kaydettirmeniz gerekir.

© 2020 virusukaldirma.com. All Rights Reserved. Kontakt. Log in