Home » Uzaklastirma » Kötü Amaçlı Yazılımlar Nasıl Kaldırılır Varenyky

Kötü Amaçlı Yazılımlar Nasıl Kaldırılır Varenyky

Bu makale, Varenyky Virüs kaldırmak için yardımcı olabilir. Adım adım kaldırma Microsoft Windows’un her sürümü için çalışır.

Varenyky Malware tipik bir Truva atı değildir. Bilgisayarınıza bir kez, bu virüs arka planda çalışır ve bir pornografik web sitesini ziyaret etmek veya seks ile ilgili terimler yazmak için bekler. Bu kriterlerden birini karşılayında virüs harekete geçer. Gözetleme operasyonlarını başlatıyor. Varenyky Kötü amaçlı yazılım, ekranınızı kaydetmek ve videoları bir C&C sunucusuna yüklemek için programlamayı izler. Kaydedilen videoların kullanıldığına veya sızdırılındığına dair henüz bir kanıt yoktur. Orada, ancak, ileri sextortion açık bir risktir. Kurbanlara şantaj e-postaları büyük olasılıkla verilecek. Varenyky Kötü amaçlı yazılımın operatörlerinin zaten sextortion kampanyalarıyla bağlantılı olduğu ve işlerini genişletmeye çalıştıklarına inanılıyor. Truvalılar, zarar verme konusundaki istekliliklerinin açık bir beyanıdır. Bilgisayarınızın enfekte olabileceğine dair en ufak bir şüpheniz varsa, en kısa sürede virüs taraması çalıştırın! Varenyky Kötü amaçlı yazılım, sadece size şantaj yapmakla kalmamış, aynı zamanda gizli bilgileri çalabilen, bilgisayarınıza daha fazla bulaştırabilen ve veri kaybına yol açan gelişmiş ve çok amaçlı bir virüstür. Münazaralarda vakit kaybetmeyin. Hemen harekete geçin. Virüsün nerede saklandığını bulun ve tespit edildikten sonra silin. Size zarar vermek için bir şans almadan önce bu tehdit kaldırın!

Remove Varenyky

Nasıl enfekte oldum?

Varenyky Kötü amaçlı yazılımlar web’i spam e-postalar aracılığıyla dolaşır. Hackerlar Fransa’daki Orange müşterilerini hedef alıyor. Kötü amaçlı komut dosyalarını çalıştıran sahte fatura ekstreleri yayıyorlar. Böyle bir dosyayı indirdikten sonra, açılır pencere den dosya düzenleyicinizin “Düzenleme” modunu kullanmanızı ister. Bunu yaparsanız, bir komut dosyası Truva indirebilirsiniz. Ve bu sadece A planı. Çoğu kullanıcı rasgele e-posta eklerini açmak tan daha iyi bilir. Ancak dolandırıcılar hiçbir risk almadan ve “daha fazla bilgi” olarak etiketlenmiş bozuk bağlantıları da katıştırıyorlar. Tek bir tıklama onların tek umdukları şey. Bu hatayı yapmayın! Saflığa teslim etme. Truvalılar ne kadar gelişmiş sayılsa da, dağılımları kullanıcıların saflığından ibarettir. Rüzgara karşı dikkatli olursanız hiçbir anti-virüs sizi koruyamaz unutmayın. Yalnızca eylemleriniz bilgisayarınızı enfeksiyonlardan uzak tutabilir. O yüzden dikkatli ol! Tüm beklenmeyen iletileri olası tehditler olarak ele alın. İster e-posta ister anlık ileti olsun, gönderenleri her zaman doğrulayın. Örneğin, bir kuruluştan beklenmeyen bir e-posta alırsanız, kendi resmi web sitesine gidin. Orada listelenen e-posta adreslerini şüpheli olanla karşılaştırın. Eşleşmezlerse, taklitçiyi silin. Hatta biraz ekstra dikkat sorunları bir çığ yedekte olabilir!

Bu neden tehlikeli?

Varenyky Malware kötü bir virüstür. Tüm işletim sisteminizi bozar ve sizi gözetim altına adasın. Virüs özel anlarda sizi kaydetmek için şansını bekler ve size şantaj için toplanan verileri kullanır. Gelişmiş işlevleri, ne yazık ki, hackerlar size zarar vermek için sınırsız yol verir. Şu anda, virüs cinsiyetle ilgili anahtar kelimeler yazmanızı bekliyor. Ancak tuş vuruşlarınızı izleyebilmek, virüsün parolalarınızı, kullanıcı adlarınızı ve diğer hassas ayrıntıları da çalabileceğini gösterir. Başın büyük belada! Varenyky Kötü amaçlı yazılımın tek bir amacı vardır: zarar vermek. Suç operatörlerine hizmet etmek için var. Bu kişilerin cihazınız için ne planladığını görmek için beklemeyin. Onların virüs onları işletim sistemi yetkisiz erişim almak, kişisel dosyaları çalmak, diğer kötü amaçlı yazılım ve ne dağıtmak yardımcı olabilir. En iyi ve tek hareket rotanız Truva’nın derhal ortadan kaldırılmasıdır. Vakit kaybetmeyin! Varenyky Kötü Amaçlı Yazılımları En Kısa Sürede Kaldırın!

Manuel Varenyky Kaldırma Talimatları

Varenyky enfeksiyon özellikle yaratıcıları bir yol ya da başka para kazanmak için tasarlanmıştır. Bitdefender, Kaspersky, Norton, Avast, ESET, vb gibi çeşitli antivirüs şirketlerinin uzmanları hiçbir zararsız virüs olduğunu tavsiye.

Aşağıdaki adımları tam olarak gerçekleştirirsenizVarenyky enfeksiyonu ortadan kaldırabilirsiniz. Lütfen, prosedürleri tam sırayla uygulayın. Lütfen, bu kılavuzu yazdırmayı veya emrinizde başka bir bilgisayar bulundurmayı düşünün. Herhangi bir USB çubukları veya CD’ler gerekmez.

ADIM 1: Bilgisayar belleğinde Varenyky ile ilgili işlemleri izleme

ADIM 2: Başlangıç konumunu bulma Varenyky

ADIM 3: Chrome, Firefox ve Internet Explorer’dan Varenyky izlerini silme

ADIM 4: Virüsün verdiği zararı geri ala

ADIM 1: Bilgisayar belleğinde Varenyky ile ilgili işlemleri izleme

 • CTRL+SHIFT+ESC tuşlarına aynı anda basarak Görev Yöneticinizi açın
 • Tüm işlemleri dikkatle gözden geçirin ve şüpheli olanları durdurun.

end-malicious-process

 • Daha sonra başvuru için dosya konumunu yazın.

Adım 2: Başlangıç konumunu bulma Varenyky

Gizli Dosyaları Ortaya Çıkar

 • Herhangi bir klasörü açma
 • “Düzenle” düğmesine tıklayın
 • “Klasör ve Arama Seçenekleri”ni seçin
 • “Görünüm” sekmesini seçin
 • “Gizli dosyaları ve klasörleri göster” seçeneğini belirleyin
 • “Korumalı işletim sistemi dosyalarını gizle” denetiminin karşılanması
 • “Uygula” ve “Tamam” düğmesine tıklayın

Varenyky virüslerini windows kayıt defterinden temizleyin

 • İşletim sistemi yüklendikten sonra aynı anda Windows Logo Düğmesine ve R tuşuna basın.

win-plus-r

 • Bir iletişim kutusu açılmalıdır. “Regedit” yazın

regedit

İşletim sisteminize bağlı olarak (x86 veya x64) şu yola gidin:]]]Remove Varenyky ] veya]end-malicious-process] veya]end-malicious-process][]]

  ]
 • ve ekran Adı silin: [RANDOM]

delete backgroundcontainer

 • Ardından gezgininizi açın ve şu klasöre gidin ve kötü amaçlı yürütülebilir sile.

İstenmeyen tarayıcı yönlendirmesini önlemek için HOSTS dosyanızı temizleyin

%windir%]]]]host
[]]’ye gidin
]Eğer saldırıya uğradıysanız, alt kısımda size bağlı yabancı IP adresleri olacaktır. Aşağıya bir göz atın:

hosts-redirect-virus

Adım 4: Varenyky tarafından verilen olası hasarı geri ala

Bu virüs DNS ayarlarınızı değiştirebilir.

Dikkat! bu internet bağlantınızı kırabilir. Varenyky için Google Public DNS’yi kullanmak için DNS ayarlarınızı değiştirmeden önce, geçerli sunucu adreslerini bir kağıda yazdığınızdan emin olun.

Virüsün verdiği zararı gidermek için aşağıdakileri yapmanız gerekir.

 • Başlat Menüsünü açmak için Windows Başlat düğmesini tıklatın, arama kutusuna denetim paneli yazın ve yukarıda görüntülenen sonuçlarda Denetim Masası’nı seçin.
 • ve Internet’e gidin
 • sonra Ağ ve Paylaşım Merkezi
 • sonra Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştir
 • Aktif internet bağlantınıza sağ tıklayın ve özellikleritıklatın. sekmesi altında, Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)bulabilirsiniz. Sol tıklayın ve sonra özellikleritıklayın. Her iki seçenek de otomatik olmalıdır! Varsayılan olarak ” BirIP adresi otomatik olarak edinin” ve ikincisi “DNS sunucu adresini otomatik olarak edinin” olarak ayarlanmalıdır. Onlar sadece bunları değiştirmek değil, ancak bir etki alanı ağının bir parçası iseniz bu ayarları ayarlamak için Etki Alanı Administrator başvurmalısınız, aksi takdirde internet bağlantısı kopacak!!!
 • Virüsün kendisini tekrar indirmeyeceğinden emin olmak için zamanlanmış görevlerinizi denetleyin.

Nasıl Kalıcı Olarak Kaldırılır Varenyky Virüs (otomatik) Kaldırma Kılavuzu

Lütfen, bir kez tek bir virüs ile enfekte olduğunu unutmayın, tüm sistem veya ağ ödün ve diğer birçok enfeksiyonlar için geniş açık tüm kapılar sağlar. Manuel kaldırma nın başarılı olduğundan emin olmak için, olası virüs artıklarını veya geçici dosyaları tanımlamak için herhangi bir profesyonel kötü amaçlı yazılımdan koruma programının ücretsiz tarayıcısını kullanmanızı öneririz.

This article was published in Uzaklastirma. Bookmark the permalink for later reference by pressing CTRL+D on your keyboard.

↳ Varenyky virüsünü tespit etmek için Anti-Malware aracını indirin 
Microsoft işletim sistemi ile uyumlu!

 • Virüs Yeniden Doğarsa Ne Yapabilirim? SpyHunter enfeksiyonu otomatik olarak kaldırabilirse, ücretsiz destek ekibine bir soru gönderin ve size yardımcı olacaktır.
 • SpyHunter, virüsten kurtulmak için önerilen kaldırma aracıdır, ancak isterseniz yalnızca tarayıcı ücretsizdir
  kötü amaçlı yazılımları otomatik olarak kaldırın, kötü amaçlı yazılım için Profesyonel Kaldırma aracını kaydettirmeniz gerekir.

© 2019 virusukaldirma.com. All Rights Reserved. Kontakt. Log in