Home » Ransomware, Uzaklastirma » Kodc Dosya Uzantısı Virüs (+ Recover Files) kaldır

Kodc Dosya Uzantısı Virüs (+ Recover Files) kaldır

Nasıl Kaldırılır .[ ] Dosya Uzantısı Ransomware?

Şey. Kodc dosya uzantısı virüs ransomware kategorisine girer. Kişisel dosyalarınızı hedefleyen gelişmiş bir yazılımdır. Bu virüs fark edilmeden PC’nize sızabilir. Belirli dosya türlerini şifreleyeceği gibi her türlü yapılandırma dosyalarını da değiştirebilir. Kodc enfeksiyon Ransomware olarak bilinen PC programlama yıkıcı bir bit. Kodc enfeksiyon, kurbanların dosyalarını tutmak için gelişmiş şifreleme algoritmaları kullanır ve daha sonra bunların kilidini açmak için bir ödeme talep eder. Her şeyden önce, gerekli toplamı genellikle oldukça yüksektir – biz dört basamaklı toplamları bahsediyoruz. Bu para küçük bir miktar değildir ve birçok durumda insanlar, özellikle şantajcılar ın verdiği hızlı zaman limitlerini düşünerek, bu tür bir fiyat yapmak için ödeme yapamazlar. Ancak, bir anda ödeme kapasitesine sahip olsabile, soru bunu yapmak zorunda olup olmadığıdır. Genellikle, bunun cevabı bir ihale hayır olabilir, bu ücret için taşımak için mil tavsiye edilmez olduğu anlamına gelir, ama durumda gerçekten gerçekleri geri almak için bütünü denemek zorunda, ve durumda birkaç bin dolar kaybetmek için dişli , o zaman kesinlikle güzel ödeme olabilir. Bunu söylemek nedeni basitçe – onun lansmanı için ödeme bile kayıtları geri almazsınız. Sonuçta, size şantaj olabilir insanlar suçlular – Bu fidye ücreti bir satın alma anlaşması değil, çok bir şantaj düzeni, ve hackerlar için bile suçlama yapıldıktan sonra kurbanlarının dosyalarını başlatmak için reddetmek için yaygındır.

Nasıl enfekte oldum?

Bağlantılar, yanlış Bozuk güncellemeler, kötü amaçlı web siteleri, korsan yazılım. Virüs dağıtım yolları benimiadlar vardır. Gibi virüsler . Kodc ancak fidye yazılımları önemsiz posta iletilerinde gizlenmiş ağa göz atma eğilimindedir. Bu doğru! Kesin eski önemsiz posta e-postaları hala virüs dağıtmak için kullanılır. Ancak sistemleri her zaman olduğu kadar basit değildir. Bilgisayar korsanları artık en etkili bozuk dosyaları kullanmaz, ancak kötü amaçlı bağlantılar da kullanır. Onlar tıklama sizi kandırmak için yanıltıcı dil kullanın. Artık faaliyetlerini kolaylaştırmayın. Biraz ilgi size bir sürü sorundan kurtarabilir. İstenmeyen tüm iletileri potansiyel tehdit olarak ele alanın. E-posta veya anlık ileti olsun, göndereni onaylamak genellikle bir dakika sürer. Örneğin, bir kuruluştan beklenmeyen bir e-posta alırsanız, yasal web sitesine gidin. Şüpheli içinde listelenen elektronik posta adreslerini karşılaştırın. Eğer artık eşleşmiyorlarsa, Pretender’ı ertele. Şüpheli adresleri arama motoruna da girebilirsiniz. Onlar şüpheli faaliyetleri için kullanılmış varsa, birisi online şikayet olmalıdır.

Remove Kodc File

Neden . Kodc Dosya Uzantısı tehlikeli?

. Kodc fidye yazılımı bir kabustur. Bilgisayarınıza gizlice girer girmez, bozulma takip eder. Virüs hiç zaman kaybetmez ve verilerinizi şifreler. Veri tabanları, belgeler, resimler. Bağışıklık belgesi yok. Virüs her şeyi kilitler ve bilgisayarınızı işe yaramaz olarak uygun hale getirir. Onlar hemen kilitli olsun aşağı yük veya yeni dosyalar oluşturamaz. Web’e en basit göz atabilirsiniz. Ama bu çok tehlikeli. Virüs gölgelerin içinde pusuya yatmış. Çevrimiçi bankacılık la birlikte hassas işlemlerle tehlikeye atılmış bilgisayarınızla doğru kabul edemezsiniz. Virüs, yön, eğer hackerların taleplerine uymak bir çözüm vaat ediyor. Ancak ödeme yapmak tavsiye edilmez. Saflığa dönüşme. Bu yetenekli suçlular ne yaptıklarının farkındalar. Hackerlar Bitcoin talep. Bu forex takip edilemez. Parayı değiştirdiğinde, gitmiş olurlar. Bir şeyler yanlış giderse bir geri ödeme isteyemezsiniz. Ve bu kaçınılmaz. Uygulama, bilgisayar korsanlarının fidyeyi ele geçirdikten sonra hastaları görmezden gelme eğiliminde olduklarını gösteriyor. Mağdurlar sadece daha fazla şantaj için ödenen iken durumlarda vardır. Kurbanlara işlevsel olmayan şifre çözme araçları nın alındığı zamanlar da oluyor. Biraz para harcama. Fidyeyi ödemek hiçbir işe yaramaz. Karşılığında hiçbir şey alamazsın! Senin iyi hareket ders virüsün hemen kaldırılmasıdır. Nerede bul. Kodc fidye yazılımı algılanması üzerine gizler ve siler. Bu senin tatmin edici ve en kullanışlı hareket inancın!

. Kodc Dosya Uzantısı Kaldırma Yönergesi

ADIM 1: Kötü Amaçlı Süreci Öldür

2. ADIM: Gizli Dosyaları Ortaya Çıkarın
]ADIM 3: Başlangıç Konumunu bulun
]ADIM 4: Kurtarın .[ ] Dosya Uzantısı Şifrelenmiş Dosyalar

ADIM 1: Windows Görev Yöneticisi’ni kullanarak kötü amaçlı işlemi durdurma

 • CTRL+SHIFT+ESC tuşlarına aynı anda basarak görev Yöneticinizi açın
 • Fidye yazılımının işlemini bulun. Bunun genellikle rasgele oluşturulan bir dosya olduğunu unutmayın.
 • İşlemi öldürmeden önce, daha sonra başvurmak üzere metin belgesine adı yazın.

end-malicious-process

 • İlişkili şüpheli işlemleri bulun. Kodc Dosya Uzantısı şifreleme virüsü.
 • İşleme sağ tıklayın
 • Dosya Konumunu Aç
 • Son İşlem
 • Şüpheli dosyalarla dizinleri silin.
 • Bu sürecin gizleme ve tespit etmek çok zor olabileceğini unutmayın

ADIM 2: Gizli Dosyaları Ortaya Çıkarın

 • Herhangi bir klasörü açma
 • “Düzenle” düğmesine tıklayın
 • “Klasör ve Arama Seçenekleri”ni seçin
 • “Görünüm” sekmesini seçin
 • “Gizli dosyaları ve klasörleri göster” seçeneğini belirleyin
 • “Korumalı işletim sistemi dosyalarını gizle” denetiminin karşılanması
 • “Uygula” ve “Tamam” düğmesine tıklayın

ADIM 3: Bulun. Kodc Dosya Uzantısı şifreleme Virüs başlangıç konumu

 • İşletim sistemi yüklendikten sonra aynı anda Windows Logo Düğmesine ve R tuşuna basın.

win-plus-r

İşletim sisteminize bağlı olarak (x86 veya x64) şu yola gidin:]]]Kodc File Virus Ransomware] veya]Remove Kodc File] veya][]end-malicious-process][]]

  ]
 • ve ekran Adı silin: [RANDOM]

delete backgroundcontainer

 • Ardından gezgininizi açın ve şuna gidin:

%appdata% klasörünüze gidin ve yürütülebilir silenin.

Alternatif olarak virüsün yürütme noktasını iki kez kontrol etmek için msconfig windows programı kullanabilirsiniz. Lütfen, makinenizdeki adların rasgele oluşturulabileceğinden farklıolabileceğini , bu nedenle kötü amaçlı dosyaları tanımlamak için herhangi bir profesyonel tarayıcı çalıştırmanız gerektiğini unutmayın.

ADIM 4: Şifreli dosyalar nasıl kurtarılır?

 • Yöntem 1: İlk ve en iyi yöntem, sahip olduğunuz da ancak verilerinizi yeni bir yedeklemedengeri yüklemektir.

windows system restore

 • Yöntem 2: Dosya Kurtarma Yazılımı – Genellikle ransomware bir dosyayı şifreler, önce bir kopyasını yapar, kopyayı şifreler ve sonra orijinalini siler. Bu nedenle, orijinal dosyalarınızdan bazılarını kurtarmak için Data Recovery Pro gibi dosya kurtarma yazılımını kullanmayı deneyebilirsiniz.
 • Yöntem 3: Gölge Ses Kopyaları – Son çare olarak, Gölge Ses Kopyalarıile dosyalarınızı geri yüklemeyi deneyebilirsiniz. Paketin Gölge Gezgini kısmını açın ve kurtarmak istediğiniz Sürücüyü seçin. Geri yüklemek istediğiniz herhangi bir dosyaya sağ tıklayın ve üzerine Dışa Aktar’ı tıklatın.
This article was published in Ransomware, Uzaklastirma. Bookmark the permalink for later reference by pressing CTRL+D on your keyboard.

↳ Kodc virüsünü tespit etmek için Anti-Malware aracını indirin 
Microsoft işletim sistemi ile uyumlu!

 • Virüs Yeniden Doğarsa Ne Yapabilirim? SpyHunter enfeksiyonu otomatik olarak kaldırabilirse, ücretsiz destek ekibine bir soru gönderin ve size yardımcı olacaktır.
 • SpyHunter, virüsten kurtulmak için önerilen kaldırma aracıdır, ancak isterseniz yalnızca tarayıcı ücretsizdir
  kötü amaçlı yazılımları otomatik olarak kaldırın, kötü amaçlı yazılım için Profesyonel Kaldırma aracını kaydettirmeniz gerekir.

© 2021 virusukaldirma.com. All Rights Reserved. Kontakt. Disclaimer. Log in