Home » Ransomware » Kaldırmak. Nbes Dosya Virüsü (+Recover Files)

Kaldırmak. Nbes Dosya Virüsü (+Recover Files)

Nasıl Kaldırılır .[ ] Dosya Uzantısı Ransomware?

Nbes virüs bir ransomware malware bir adıdır. Bu programlar aynı tasarımı takip ve hemen hemen aynı şekilde hareket. Ve, tüm bu uygulamalar sisteminizde tam bir veba vardır. Ransomware tehdit PC’nize erişmek için hile kullanır. Sonra, bir kez onun, üzerinden ve üzerinden bozar. [, sahip olduğunuz her dosyayı şifrelemek için AES şifrelemesini kullanır. Bilgisayarınızda tuttuğun her şey kilitlenir. Belgeler, resimler, müzik, videolar. Enfeksiyondan hiçbir şey kaçamaz. Araç özel bir "bağlanır. [Nbes]”uzantı, her dosyanızın sonunda. Ve bir kere yerine oturun, hepsi bu. Dosyalarınız kullanılamaz hale gelir. Onları açamazsınız ve onları kurtarmak için herhangi bir eylem anlamsızdır. Serbest bırakmak için tek seçenek, ransomware bırakır, ödeme. Fidye notunda seni terk eder. Bu bir READ_ME.txt dosyası, etkilenen her klasörde yanı sıra Masaüstünde bulabilirsiniz. İçeriği oldukça standart. Not, şu anki durumunuza dair ipuçları veriyor. Sisteminizde bir ransomware enfeksiyon muzdarip devletler. Ve, eğer uyguladığı şifrelemeyi kaldırmak istiyorsanız, fidye ödemeniz gerekir. Bu insanlara bir kuruş ödemeyin! İstenen miktar o kadar çirkin olmasa bile, uzmanlar yine de ödeme yekarşı tavsiyede bulunmuyorlar! Bu sadece içinde bulunduğun durumu daha da kötüleştirir. Onların sözüne uydun ve verilerinizi atın. Dosyalarınıza elveda deyin ve devam edin. Bir dahaki sefere, yedekler yap, böylece böyle bir kayıp yaşama. Bu sert bir tavsiye gibi görünebilir, ama eylem en iyi ders, sen alabilir.

Nasıl enfekte oldum?

Nbes gibi ransomware araçları oldukça sinsi. Aldatıcı ve saldırganlar. Çoğu zaman, onlar grev kadar bilgisayarınızda olduklarını fark etmez. Ve bunu hile ve hile yle yönetirler. Ancak, bu araçları almak için kullanıcının izni gerekir, onlar hala fark edilmeden girme eğilimindedir. Nasıl? Seni kandırdılar. Dikkatsizliğini avlıyorlar ve seni dupe etmeyi başarıyor. Bilmeden onları içeri almaya karar ver. Çünkü dikkatsiz davranıyorsun. Örneğin, sözde güncelleştirmeleri veya araçları yüklediğinizde. Freeware ve sahte güncellemeleri sızma en yaygın araçları arasında yer alıyor. Ama hangi yönteme dönerse dönsün, dikkatsizliğin olmadan işe yaramaz. Ne de olsa, yeterince dikkatliysen, onu iş üstünde yakalayabilirsin. Ve, slithering onun girişimleri folyo. Saflık ve acele içine vermek, ancak, bilgisayarınızda kötü amaçlı yazılım bulmak için sürpriz alamadım. Ve, ransomware tür, tartışmasız, en kötü takılıp almak için vardır. Nbes sisteminizden uzak tutmak istiyorsanız, dikkatli olun. Freeware veya sisteminize izin başka bir şey ile uğraşırken daha uyanık olmaya çalışın. Durum tespiti enfeksiyonla mücadelede zorunludur. Dikkatsizlikten beslediklerine göre, bunu kabul etme! Her zaman dikkat dağınıklığı, saflık ve acele ye karşı dikkatli olmayı tercih edin. Pişman olmayacaksın.

remove nbes

Neden . Nbes Dosya Uzantısı tehlikeli?

Nbes verilerinizi kilitledikten sonra tam bir muamma içindesiniz. Bir seçimle karşı karşıyasın. Ödemek ya da ödememek için. Biz de diyoruz ki: Yapma. Bu insanlar sizin için bu kararı veren pişman olacak bir şey ödemeyin. İşte nedeni. Parayı transfer ettikten sonra neler olacağını düşün. Siber suçluların söz verdikleri şeyi yerine getirmek için güvenebilirsin. Sence gaspçıların anlaşmanın kendilerine düşen kısmını sürdürmelerini beklemek akıllıca mı? Bunu yapacakları pek olası değil. Ama, onlar size bir şey göndermek bile, ödeme sonrasında, umutlarınızı alamadım. Ya şifre çözme anahtarı sana verdiyse işe yaramazsa? Ya yanlış sayılsa? Ve, doğru anahtar olsa bile, sonra ne olacak? Uygularsanız dosyalarınız açılır. Peki ya? Şifre çözme anahtarı şifrelemeyi kaldırır, şifreleyiciyi değil. Nbes hala bilgisayarınızda bir yerde pusuda. Bir daha saldırmayacağıma dair hiçbir garantin yok. Şifrenin çözülmesinden bir saat sonra, bir gün, bir hafta, bir ay olabilir. Olabilir. Ve, eğer ne olursa olsun, tekrar ödeyecek? Kaçınılmazı kabul etmeden önce bu insanlara ne kadar para vermeye hazırsın? Verilerinizin buna değmeyeceğini. Söz değil, ödeme size yabancılara gizlilik erişim veren eşittir. Evet, fidyeyi transfer ettiğinizde, kişisel ve finansal bilgilerinizi. Siber suçluların erişip sömürdüğü bilgiler. Söylemeye gerek yok, bu arzu edilen bir sonuç değil. Gizliliğinizi siber fidyecilerin pençesinden koruyun! Sisteminizi ele geçirip Nbes bulduğunuzda, kayıplarınızı azlayın. Verilerinizi özel hayatınız adına atın. Ne de olsa mahremiyetin yeri doldurulamaz. Ve dosyalar.

. Nbes Dosya Uzantısı Kaldırma Yönergesi

ADIM 1: Kötü Amaçlı Süreci Öldür

2. ADIM: Gizli Dosyaları Ortaya Çıkarın
]ADIM 3: Başlangıç Konumunu bulun
]ADIM 4: Kurtarın .[ [ ]osya Uzantısı Şifrelenmiş Dosyalar

ADIM 1: Windows Görev Yöneticisi’ni kullanarak kötü amaçlı işlemi durdurma

 • CTRL+SHIFT+ESC tuşlarına aynı anda basarak görev Yöneticinizi açın
 • Fidye yazılımının işlemini bulun. Bunun genellikle rasgele oluşturulan bir dosya olduğunu unutmayın.
 • İşlemi öldürmeden önce, daha sonra başvurmak üzere metin belgesine adı yazın.

end-malicious-process

 • İlişkili şüpheli işlemleri bulun. Nbes Dosya Uzantısı şifreleme virüsü.
 • İşleme sağ tıklayın
 • Dosya Konumunu Aç
 • Son İşlem
 • Şüpheli dosyalarla dizinleri silin.
 • Bu sürecin gizleme ve tespit etmek çok zor olabileceğini unutmayın

ADIM 2: Gizli Dosyaları Ortaya Çıkarın

 • Herhangi bir klasörü açma
 • “Düzenle” düğmesine tıklayın
 • “Klasör ve Arama Seçenekleri”ni seçin
 • “Görünüm” sekmesini seçin
 • “Gizli dosyaları ve klasörleri göster” seçeneğini belirleyin
 • “Korumalı işletim sistemi dosyalarını gizle” denetiminin karşılanması
 • “Uygula” ve “Tamam” düğmesine tıklayın

ADIM 3: Bulun. Nbes Dosya Uzantısı şifreleme Virüs başlangıç konumu

 • İşletim sistemi yüklendikten sonra aynı anda Windows Logo Düğmesine ve R tuşuna basın.

win-plus-r

İşletim sisteminize bağlı olarak (x86 veya x64) şu yola gidin:]]]Nbes file virus] veya]remove nbes ] veya][]end-malicious-process][]]

  ]
 • ve ekran Adı silin: [R[RANDOM]li>

delete backgroundcontainer

 • Ardından gezgininizi açın ve şuna gidin:

%appdata% klasörünüze gidin ve yürütülebilir silenin.

Alternatif olarak virüsün yürütme noktasını iki kez kontrol etmek için msconfig windows programı kullanabilirsiniz. Lütfen, makinenizdeki adların rasgele oluşturulabileceğinden farklıolabileceğini , bu nedenle kötü amaçlı dosyaları tanımlamak için herhangi bir profesyonel tarayıcı çalıştırmanız gerektiğini unutmayın.

ADIM 4: Şifreli dosyalar nasıl kurtarılır?

 • Yöntem 1: İlk ve en iyi yöntem, sahip olduğunuz da ancak verilerinizi yeni bir yedeklemedengeri yüklemektir.

windows system restore

 • Yöntem 2: Dosya Kurtarma Yazılımı – Genellikle ransomware bir dosyayı şifreler, önce bir kopyasını yapar, kopyayı şifreler ve sonra orijinalini siler. Bu nedenle, orijinal dosyalarınızdan bazılarını kurtarmak için Data Recovery Pro gibi dosya kurtarma yazılımını kullanmayı deneyebilirsiniz.
 • Yöntem 3: Gölge Ses Kopyaları – Son çare olarak, Gölge Ses Kopyalarıile dosyalarınızı geri yüklemeyi deneyebilirsiniz. Paketin Gölge Gezgini kısmını açın ve kurtarmak istediğiniz Sürücüyü seçin. Geri yüklemek istediğiniz herhangi bir dosyaya sağ tıklayın ve üzerine Dışa Aktar’ı tıklatın.
This article was published in Ransomware. Bookmark the permalink for later reference by pressing CTRL+D on your keyboard.

↳ Nbes virüsünü tespit etmek için Anti-Malware aracını indirin 
Microsoft işletim sistemi ile uyumlu!

 • Virüs Yeniden Doğarsa Ne Yapabilirim? SpyHunter enfeksiyonu otomatik olarak kaldırabilirse, ücretsiz destek ekibine bir soru gönderin ve size yardımcı olacaktır.
 • SpyHunter, virüsten kurtulmak için önerilen kaldırma aracıdır, ancak isterseniz yalnızca tarayıcı ücretsizdir
  kötü amaçlı yazılımları otomatik olarak kaldırın, kötü amaçlı yazılım için Profesyonel Kaldırma aracını kaydettirmeniz gerekir.

© 2021 virusukaldirma.com. All Rights Reserved. Kontakt. Disclaimer. Log in